Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

We Are Subjects z vás udělá akrobata na laně

  20:57aktualizováno  20:57
Rychlá arkáda, ve které se pomocí vystřelovacího lana pohybujete zatopenou úrovní ve snaze najít cestu dál a přitom všem se neutopit. Nepřináší nic neokoukaného, ale po omezenou dobu dokáže slušně pobavit.
60

We Are Subjects

Platforma: Freeware
Výrobce: Marklund Games

  • po omezenou dobu zábavné
  • skákání a pohybování se pomocí lana
  • neoriginální
  • po čase repetetivní

Stáhnout
We Are Subjects

Neoriginální, ale herně zajímavá a zábavná arkáda We Are Subjects se může proměnit v hektický trenažér slaňování a skákání. Umožňuje totiž svému hráči používat vystřelovací hák na laně, se kterým dokáže z jinak poklidné a rozvážné plošinovky vykouzlit pořádně akční podívanou. Nenabízí kdovíjak dlouhé dobrodružství, ale generuje náhodně úrovně, a tak představuje slušnou alternativu pro odpolední nudu.

We Are Subjects

Vskutku, We Are Subjects neobsahuje mnoho nového. Jinak řečeno, každou z částí a vlastností tohoto titulu jsme již mohli vidět jinde. To však nemusí ani tak vadit, zvláště když je předkládaný produkt zábavný a takříkajíc dobře šlape. Navíc je pravdou, že We Are Subjects jsou stále ve vývoji, a tak je možné, že později bude přidáno mnoho funkcí.

We Are Subjects

Vše se odehrává v jakési podzemní lokaci naplněné vodou, ve které se náš hlavní hrdina neustále topí a potřebuje, aby se vždy po jisté době nadechl u zdroje kyslíku a doplnily se mu životy. V každé lokaci je potřeba sesbírat určitý počet krystalů, které mu podivný přístroj automaticky vymění za bedničku s TNT, pomocí které si otevře cestu dál. Kromě toho může sbírat zvláštně světélkující houby, které může vyměnit za nějaké krátkodobé vylepšení. V bezpečné cestě vám kromě nedostatku kyslíku brání i nepřátelé, kteří se však zcela podle pravidel retro arkád pohybují vždy jen po určitých trasách a tak nepředstavují problém.

We Are Subjects

Hezkým nápadem každopádně je, že po každé smrti se hra nerestartuje, ale pouze se vytvoří jiná kopie hlavní postavy a jinak je celá úroveň ponechána jako předtím. To má zajímavou dohru v tom, že hráč pak vidí mrtvou předchozí verzi postavy bezděčně se vznášet tam, kde předtím zemřel.

We Are Subjects

Největší výhrou We Are Subjects je bez debat přítomnost tzv. grappling hook, tedy vystřelovacího háku (něco na způsob lana v sérii Worms), který je možné použít k velmi rychlému a agresivnímu pohybu po mapě, což ze hry dělá nečekaně akční titul. Dalším zajímavým prvkem celého díla je jistě i fakt, že celá mapa či úroveň generuje po každém spuštění hry zcela náhodně a specificky. Vždy tedy hrajete na nové a neokoukané mapě.

We Are Subjects nenadchne hráče, kteří hledají na každém titulu nějaké svěží a neokoukané prvky. Zde nic takového není. Zkrátka to nebyl záměr autorů. Ačkoliv se může po jisté době hra začít tvářit velmi repetetivně, nemění to nic na faktu, že na několik prvních desítek minut se jedná o zajímavé žánrové osvěžení, což také není zrovna málo.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...Najdete na iDNES.cz