Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Weaponed Head - kladivo jako ozdoba hlavy

  12:00aktualizováno  28. ledna 8:56
Jistě se shodneme na tom, že nošení zbraně na hlavě není zrovna klasickým postupem. O to zajímavěji tak působí čerstvá, plně 3D akční hra, kterou si zkrátka a dobře zamilujete. Tak tedy neváhejte a stahujte.
80

Weaponed Head

Platforma: Freeware
Výrobce: Unemployed

Stáhnout

Weaponed Head Nadšení s jakým studenti vysokých škol vytváří své freeware projekty se ve většině případů odrazí razantně na kvalitě výsledného dílka, čehož je příkladem třeba také dnes prezentovaný Weaponed Head. Nabízející na první pohled výtečné zpracování, na freeware poměry jasně nadprůměrná v kombinaci s ucházející hratelností.

Ač tento projekt obsahuje grafický kabátek, který srazí na kolena nejednoho freeware hráče, bere si jako třeba v případě Cereus Peashy za svůj vzhled možná až moc velkou daň v podobě hardwarových nároků, které ovšem v tomto případě nejsou až taWeaponed Head k krvavé, každopádně s horší než nadprůměrnou mašinou nemá cenu hru ani stahovat. 

Co se hratelnosti týče, nabízí Weaponed Head celkově trojici postav, přičemž základní jsou dva prckové, mezi nimiž můžete volně přepínat. Zásadním rozdílem mezi těmito dvěma je zbraň, kterou mají oba poměrně netypicky posazenou na hlavě. Chtějí-li tedy před sebe udeřit, musí sklonit hlavu a pak teprve zbraň používat, což by v normálním světě bylo prakticky neproveditelné, nehledě na to, jak nepraktické by bylo podobné řešení v boji. Pro případy této freeware hříčky to však jak v případě kladiva, tak i meče, funguje poměrně slušně. Třetí nezmíněnou postavou je obří neidentifikovatelná postava s větší silou, kterou však lze přizvat pouze jednou za čas. 

Co se samotných herních principů týče, začínáte nad povrchem země abyste Weaponed Head se pozvolna prohrabali až na samotné dno, kde na vás čeká hlavní boss. Pochopitelně to ale nepůjde tak úplně snadno, nebǒ%t se vám do cesty budou stavět protivníci různých tvarů, velikostí, stejně jako jednou za čas v poměrně slušném počtu. Těch bude přibývat patro po patře, přičemž jednotlivý patra překonáváte jednoduše údery zbraně do země vzhledem k tomu, že až do konečného podzemí je vaše cesta dlážděna poměrně jednoduše odstranitelnými dřevěnými bednami. 

V oblasti zpracování se autoři opravdu blýskli, co vás ale s největší pravděpodobností zrovna nenadchne je paradoxně druhý nejpodstatnější prvek hry a tím je hratelnost. Ovládání je tak trochu nešikovné a kamera snad ještě více. To vše dohromady vám tak již několik málo chvil po prvním zapnutí bude kazit výsledný dojem a je to rozhodně škoda. Vyjít nějaký patch či alespoň upravená verze, mohla hra s klidem dosáhnout na devítku i výše ...

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz