Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Weihnachtsmannspiel - zachraňte vánoce!

  12:00aktualizováno  10:58
Jelikož se Vánoce blíží mílovými kroky a každý z vás se teď jistě snaží sehnat nějaké ty dárky pro své blízké, vybrali jsme pro vás další velmi pěknou hru s vánoční tématikou, u které budete moci alespoň na chvíli zapomenout na všechen ten vánoční stres a shon, který panuje všude okolo. Chcete prožít opravdu nevšední dobrodružství v kůži Santy Clause a poznat, jak vypadá jeho předvánoční snažení při doručování dárků? Pak čtěte dále.

Weihnachtsmannspiel

Platforma: Freeware
Výrobce: FAKT Software

Stáhnout

WeihnachtsmannspielMinulý týden jsme tu měli velmi pěknou vánoční hru jménem Santa Claus in Trouble, která u vás sklidila velký úspěch. Dnes vám přinášíme další, taktéž velmi povedenou hru se Santou Clausem v hlavní roli, z které na vás přímo dýchne kouzlo nadcházejících Vánoc. Od té minulé se v mnohém liší, ale na druhou stranu toho s ní má mnoho společného, ostatně o tom si můžete udělat názor sami z několika nadcházejících řádků.

Za poměrně dlouhým a značně komplikovaným názvem Weihnachtsmannspiel se skrývá, ostatně jak již většina z vás tuší, nová hra pocházející ze sousedního Německa. Pokud byste si přečetli nápovědu, dozvěděli byste se i příběh, který je jinak ve vlastní hře opomenut. Jedná se tu o to, že Santa si vyrobil nový prototyp létajících sáněk s názvem X-M-2002, ale pravděpodobně nebyl dosti pečlivý při stavbě, neboť hned při prvním letu měl menší nehodu a ze sáněk za letu spadl na zem. A co víc, sáňky jakoby se samy zbláznily a začaly létat po obloze a přitom z nich padají dárečky, které měl Santa připraveny pro všechny hodné lidi. A to je opravdu problém, který musí někdo napravit. Ano, tušíte správně, ten někdo budete vy!

WeihnachtsmannspielV této hře se vžíváte do samotného Santy a vaším úkolem bude, jak jste možná vytušili z předchozího odstavce, bezpečně dopravit všechny padající dárky jejich majitelům. A věřte nebo ne, úkol to nebude vůbec snadný! Vy, coby Santa se pohybujete po zemi, nad hlavou vám létají neovladatelné sáňky, které trousí dárky všemožných barev a všude kolem vás jsou různě barevné domečky, do kterých musíte dárky doručit. Asi vám je jasné, že nelze dárek doručit kamkoli, ale pouze do toho domku, který se bude barevně s dárkem shodovat. Je tu ale další problém, na první pohled je zde několik domků stejné barvy, ale při bližším ohledání zjistíte, že se přeci jenom v něčem odlišují – v barvě rámu oken. A i tento maličký detail musíte vzít při roznášce dárků v potaz.

WeihnachtsmannspielK ovládání hry vám budou stačit pouze šipky kurzorů: levá a pravá pro pohyb, dolu pro zvednutí dárku ze země a nahoru pro doručení dárku do daného domu. Nicméně pojďme ještě zpět ke hře a podívejme se na její princip. Vše začíná tak, že na hru máte jednu minutu a za tuto dobu se musíte snažit nahrát co nejvyšší skóre. Dárky, které spadnou z nebe, ale brzy zapadají sněhem, takže je nemůžete potom vzít, proto musíte být hodně rychlí. Najednou lze nést pouze tři dárky. V pravém dolním rohu obrazovky máte zobrazeno aktuální datum, pod ním pak je počet dárků které musíte doručit, aby se čas opět doplnil na počáteční minutu. Toto číslo se ale postupně zvyšuje a tím roste i obtížnost hry, protože vy vždy za stejný čas musíte doručit více a více dárků. Co se týká bodování, čím více dárků stejné barvy doručíte najednou, tím více bodů se vám připíše na konto. Hra končí v okamžiku, kdy vám dojde čas.

Už jen nakonec se krátce zmíníme o zpracování, které je opravdu pěkné a není mu skoro co vytknout – ze všeho okolo na vás dýchá vánoční atmosféra, létající sáňky zvoní, Santa si někdy povzdechne, prostě idylka. Vezmete-li v potaz, že pokud budete mít dostatečně vysoké skóre, můžete jej poslat na domovskou stránku a poté získat nějakou pěknou cenu, je pro vás Weihnachtsmannspiel jistě zajímavou hrou s atraktivní tématikou a navíc velikost není vůbec velká, takže ani modemáři se nemusí obávat, že by o ni přišli.

Autor:


Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz