Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Wettmelken - podojte kravičky

  12:00aktualizováno  1. listopadu 1:56
Pokud jste si ještě nikdy nezkusili podojit kravičky, naskýtá se nyní velká příležitost si to vyzkoušet osobně. Být dojičem krav není vůbec snadné, což ostatně poznáte, pokud si vyzkoušíte tuto hodně netradiční neměckou hru.

Wettmelken

Platforma: Freeware
Výrobce: Q-lympics

Stáhnout

WettmelkenPo spuštění hry se objeví nabídkové menu, kde si můžete hru spustit, přečíst si nápovědu, popis a obsah hry, dále se nabízí možnost porovnat si nejvyšší dosažené výsledky a nakonec se dovědět něco málo o autorech samých. Vše je samozřejmě v němčině, takže neznalci tohoto jazyka mohou mít s překladem nemalé potíže. Hra se totiž ovládá prakticky levým tlačítkem myši, ale velmi citlivě reaguje na každé poklepnutí a přesuny, přičemž citlivost myši nelze přímo ve hře nastavit. Ocitnete se tedy na velké travnaté louce, ohrazené plotem a postupně se budou objevovat další a další kravičky, které si přímo říkají o to, abyste je podojili. Věřte mi, že se budete muset pěkně ohánět, abyste jim všem a včas vyhověli.

Vžijete se do role jakéhosi dispečera, který rozhoduje o tom, která kravička bude podojena přednostně. K dispozici máte pouze dva dojiče, které musíte pomocí levého tlačítka myši, jeho přidržením uchopit a přesunout k té nejpotřebnější kravičce. Velmi těžko se odhaduje místo, kam přesně máte dojiče usadit a každá sebemenší chybička se vzápětí stává osudnou. Kravička, které se už z přemíry mléka ve vemínku dělá zle, se o podojení hlásí sama a to tak, že se přímo nad její hlavou objeví červená šipka. WettmelkenPokud tam po delší dobu nepřenesete příslušného dojiče, tato šipka se změní v červený vykřičník, čímž signalizuje, že se již kravička nachází ve velmi kritickém stavu.

Pokud ani na tento stav nouze nereagujete včas, kravička umírá. Aby se tam mrtvé kravičky jen tak nepovalovaly, objeví se buldozer, který je odtlačí před sebou mimo dohled. Potom se objeví další kravičky a celý kolotoč začíná znovu, takže na oddech nezbývá vůbec žádný čas. Je totiž nezbytně nutné rychle přesunovat oba dojiče a předcházet tak skonu kraviček, každé úmrtí je také negativně bodově hodnoceno. Aby hra byla ještě těžší, na dojení máte stanoven časový limit, který činí pouhých 90 sekund a nachází se na obrazovce vlevo dole. Vpravo dole je bodové ohodnocení vaší tolik užitečné činnosti, tento ukazatel odměřuje množství mléka, které se podařilo nadojit v přepočtu na body.

Uprostřed obou těchto ukazatelů je ještě vyobrazen průběh dojení, to proto, abyste zjistili, zda-li jste dojiče umístili správně, jestli dojí, nebo jen sedí a odpočívá, na oddech ovšem není vůbec čas. Jakmile uběhne časový limit, ale domnívám se z vlastní zkušenosti, že toto nebezpečí příliš nehrozí, hra končí. Mnohem vícekrát však skončíte tak, že vám uhynulo již velké množství kraviček, takže časový limit ani zdaleka nevyčerpáte. WettmelkenPo skončení hry se ukáže výsledková tabulka, kam se můžete, ale nemusíte zapsat svým jménem a dokonce vepsat adresu svého mailu a odeslat tento mail autorům hry. Také se tak zapíšete do přehledu nejvyššího bodového ohodnocení.

Abyste se tam ale zapsali, chce to vynaložit obrovskou námahu a mít i trochu onoho příslovečného hráčského štěstíčka, bez něhož se neobejdete. Vzhledem k tomu, že hra je zpracována ve “flashi”, můžete se těšit na dokonalou grafickou úpravu, velmi dobře vyvedenou i barevně. I po stránce námětu se jedná o zcela výjimečný a originální nápad, škoda jen, že celá hra probíhá pouze v jednom jediném obraze. Také trocha hudby by neuškodila, je slyšet pouze jakési nesrozumitelné skřehotání.


Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz