Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Whack a Monty Mole - krtci, třeste se!

aktualizováno 
Krtci jsou v ohrožení a to platí v této hře především. Chystáte se na ně totiž v několika herních módech s obřím kladivem s cílem bez milosti je zabít a získat co nejvíce bodů.
71

Whack a Monty Mole

Platforma: Freeware
Výrobce: Stuart Collier/Trevor (Smila)

  • podařená barevná grafika
  • několik herních módů
  • automatické zaměřování

Stáhnout

Whack a Monty Mole

Whack a Monty MoleWhack a Monty Mole je jeden z nejvýraznějších projektů, které se objevily v již dávno uzavřené obří soutěži serveru Retro Remakes. Správnou dedukcí tedy sami přijdete na to, že se jedná o remake čili přepracování dříve velmi populární hry, což v tomto případě rozhodně platí. Koncept ale autoři obohatili o velmi podařenou grafiku, která získává podstatné plusové body.

Whack a Monty Mole je vlastně arkádovou záležitostí, která je postavena proti krtkům. Ty ostatně nemá rád asi nikdo kdo má za domkem zahradu a tyto černá zvířátka mu jí intenzivně přeměňují nechtěnými krtinci. V tomto případě nejde tak docela o zahradu spíše o omezený kus hlíny s několika kulatými výstupy, kde se budou krtkové právě objevovat. A na vás bude je co nejrychleji zabít. K tomu máte přidělenou myslím dostatečnoWhack a Monty Moleu zbraň a sice velké kladivo. Ovládáte ho pouze za stisknutí mezerníku, což ho v rychlosti z horní pozice snese na zem a tím připlácne případného záškodníka.

K dispozici je hned několik herních módů s různou náplní, hlavní myšlenku ale mají společnou. Na obrazovce se budou objevovat krtci a vy je budete v rychlosti přimačkávat k zemi. K tomu úplně postačí mezerník, neboť o zbytek se stará hra sama. Ve většině jiných her musíte ještě sami vybírat v rychlosti to políčko, kde se zrovna krtek objevil (například myší), což zde jednoduše není. A okamžitě poté, co se objeví krtek, je na něj kladivo automaticky zamířeno. Připadá vám to příliš jednoduché? Zpočátku možná je, zvlášť pro lidi, kteří už podobný projekt někdy hráli. Postupně ale začne přituhovat a sami uvidíte, že bude problém krtka v rychlosti zabít. Zvlášť když se občas mezi nimi objeví nějaký ten, kterého byste zabíjet rozhWhack a Monty Moleodně neměli. Za to je vám odebrán život a po ztrátě všech hra jednoduše končí. To že se jedná o tvora, kterého byste neměli zabíjet, poznáte jak vizuálně, tak i zvukovou stopou, která je přehrána před tím, než se objeví nad povrchem země.

Co se jednotlivých módů týče, v Arcade budete soupeřit zejména proti časovému limitu, který neúprosně odtikává a dobré by bylo za něj zabít co nejvíce krtků. Pozor na krtky červené, ti čas ubírají a zlatí naopak přidávají. Endurance je rozdělen do celkem deseti levelů, v nichž máte limit, kolik krtků musíte zabít a při tom nevyčerpat životy, což se může povést zabitím červeného krtka.Whack-a-light je zcela originálním projektem, kde bude nutné opakovat nejprve předvedenou sekvenci po sobě rozsvěcovaných světel. Někdy ale bude problém s pořadím, neboť hra postupně a v pravidelných intervalech probíhá celou herní plochou a pokud potřebujete například po světle uprostřed rozsvítit to na začátku, musíte počkat, než projede zbytek pole a následně se objeví na začátku. Alespoň ze začátku tedy tento mód zahrnuje až příliš mnoho čekání. Jinak ale jde o vynikající a graficky dobře zvládnutou hru. Jen ta hratelnost mohla být o fous lepší.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

71 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz