Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Where No Fear Was předvádí dojemný příběh o lásce a smrti

  20:00aktualizováno  20:00
Klasická adventura s létajícím monstrem v hlavní roli Where No Fear Was nepřekvapí svou náplní, ale zaujme osobitou stylizací a příběhem.
75

Where No Fear Was

Platforma: Freeware
Výrobce: Pink Party Glasses

  • atmosféra a osobitá grafika
  • hudba
  • netradiční děj
  • krátké a jednoduché
  • trhané animace

Stáhnout
Where No Fear Was

Ačkoliv titul shazuje velmi krátká herní doba, představuje jednoaktové dějství o lásce, pomstě a především o tom, že pravda nebývá vždy jednoduchá, slušnou a nenáročnou zábavu pro milovníky žánru.

Autoři hry Where No Fear Was se přiznávají, že děj této klasické adventury zpodobňuje jejich vlastní zkušenost z dovolené. Sám za sebe mohu jen doufat, že v letovisku, kde dovolenou strávili, není setkání s démonickými monstry tak běžné.

Where No Fear Was

Hlavní hrdinka, podivná levitující příšera, se vydává po stopách lovce, který zabil jejího druha s vidinou krvavé a utěšující pomsty. Během svého kratičkého dobrodružství však dochází k pochopení a prozření. Dostane se jí tolik očekávané pomsty?

O Where No Fear Was se toho po stránce hratelnosti nedá mnoho říci. Hráč je nucen prohledávat okolí, promlouvat s postavami a vyřešit jednu hádanku. Kromě poměrně neortodoxního děje dělá hru výraznější její zpracování. Les, ve kterém se odehrává je velmi atmosférický a graficky povedený. Pěšiny mezi stromy působí chmurně a západ slunce naopak chlácholivě.

Where No Fear Was

Na kvalitě atmosféry nic nemění ani fakt, že veškeré animace jsou velmi nepřesné a působí mimořádně "škubaně". To se bohužel týká i hlavní hrdinky, která se jaksi "belhá" a na místo, kam hráč zrovna klikl kurzorem, se přesouvá pomalu, jako v epileptickém záchvatu.

Where No Fear Was je velmi atmosférický produkt. Nejenom stylistickým zpracováním, ale i použitou hudbou, která lesní zátiší dokresluje. Jediným skutečně výrazným nedostatkem je tak herní doba, která se pohybuje kolem pěti až deseti minut.

Where No Fear Was

Hra tak pro pokročilé a zkušené hráče adventur nepředstavuje žádný originální prvek, ani to není titul, který by je po stránce hratelnosti čímkoliv uspokojil. Pouhé dvě obrazovky, na kterých se to celé odehrává, jsou však skutečně stylově vyvedeny a děj sice může někomu připadat trošku naivní, ale je rozhodně poutavý, a dá se tak označit za hlavní tahák celé hry. Těch pár minut, které Where No Fear Was věnujete, nebudete litovat.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

36 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů


Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V temné Shadow Web nemůžete věřit jen vlastním očím

Shadow Web

Podobně jako v mnoha jiných hororech, i v Shadow Web musíte uniknout ze zamčené budovy a nenechat se sežrat. Hru...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Najdete na iDNES.cz