Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Where No Fear Was předvádí dojemný příběh o lásce a smrti

  20:00aktualizováno  20:00
Klasická adventura s létajícím monstrem v hlavní roli Where No Fear Was nepřekvapí svou náplní, ale zaujme osobitou stylizací a příběhem.
75

Where No Fear Was

Platforma: Freeware
Výrobce: Pink Party Glasses

  • atmosféra a osobitá grafika
  • hudba
  • netradiční děj
  • krátké a jednoduché
  • trhané animace

Stáhnout
Where No Fear Was

Ačkoliv titul shazuje velmi krátká herní doba, představuje jednoaktové dějství o lásce, pomstě a především o tom, že pravda nebývá vždy jednoduchá, slušnou a nenáročnou zábavu pro milovníky žánru.

Autoři hry Where No Fear Was se přiznávají, že děj této klasické adventury zpodobňuje jejich vlastní zkušenost z dovolené. Sám za sebe mohu jen doufat, že v letovisku, kde dovolenou strávili, není setkání s démonickými monstry tak běžné.

Where No Fear Was

Hlavní hrdinka, podivná levitující příšera, se vydává po stopách lovce, který zabil jejího druha s vidinou krvavé a utěšující pomsty. Během svého kratičkého dobrodružství však dochází k pochopení a prozření. Dostane se jí tolik očekávané pomsty?

O Where No Fear Was se toho po stránce hratelnosti nedá mnoho říci. Hráč je nucen prohledávat okolí, promlouvat s postavami a vyřešit jednu hádanku. Kromě poměrně neortodoxního děje dělá hru výraznější její zpracování. Les, ve kterém se odehrává je velmi atmosférický a graficky povedený. Pěšiny mezi stromy působí chmurně a západ slunce naopak chlácholivě.

Where No Fear Was

Na kvalitě atmosféry nic nemění ani fakt, že veškeré animace jsou velmi nepřesné a působí mimořádně "škubaně". To se bohužel týká i hlavní hrdinky, která se jaksi "belhá" a na místo, kam hráč zrovna klikl kurzorem, se přesouvá pomalu, jako v epileptickém záchvatu.

Where No Fear Was je velmi atmosférický produkt. Nejenom stylistickým zpracováním, ale i použitou hudbou, která lesní zátiší dokresluje. Jediným skutečně výrazným nedostatkem je tak herní doba, která se pohybuje kolem pěti až deseti minut.

Where No Fear Was

Hra tak pro pokročilé a zkušené hráče adventur nepředstavuje žádný originální prvek, ani to není titul, který by je po stránce hratelnosti čímkoliv uspokojil. Pouhé dvě obrazovky, na kterých se to celé odehrává, jsou však skutečně stylově vyvedeny a děj sice může někomu připadat trošku naivní, ale je rozhodně poutavý, a dá se tak označit za hlavní tahák celé hry. Těch pár minut, které Where No Fear Was věnujete, nebudete litovat.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

36 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz