Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Whiteout je o beznadějném hledání ve sněhové bouři

  19:02aktualizováno  19:02
Jak byste se zachovali v případě, že by vašemu kolegovi z polární výpravy hrozilo umrznutí? Možná byste se snažili jej zachránit, ale to je teprve polovina úkolu. Nejprve ho totiž musíte najít v nekonečné bílé tmě sněhové bouře.
70

Whiteout

Platforma: Freeware
Výrobce: René Rother

  • originální hra na prozkoumávání okolí
  • postupné umrzání
  • špatná práce kamery
  • mapa je obrovská, ale hodně prázdná

Stáhnout

Whiterun | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Whiteout

Her, které se orientují na prozkoumávání okolí se v poslední době objevuje čím dál více. Většinou jsou nenáročné a hráče netýrají nějakým časovým limitem, nebo možností smrti. Whiteout je hrou, ve které prozkoumáváte, ale umřít prochladnutím můžete překvapivě snadno. Během polární expedice se vám ztratil kolega a je třeba ho najít. Problémem může být polární bouře, která všude kolem řádí.

Whiteout

Tato hra je ve skutečnosti vlastně simulátorem bloudění v nekonečné bílé pustině. Váš kolega se zatoulal velice daleko a kvůli mizerné viditelnosti je obtížné najít cokoliv, co by pomohlo v jeho hledání. Neznáte dokonce ani směr, kterým se vydal. Pomoci vám může pouze oheň, u kterého se můžete ohřát. Jenže ten si nemůžete vzít s sebou na cestu.

Whiteout

U postavy se vyskytuje malý ukazatel tělesné teploty. Začíná přibližně u pětatřiceti stupňů Celsia a pomalu klesá, pokud se nenacházíte u nějakého zdroje tepla. Jeden takový je ve vašem táboře a pokud na nějaký narazíte potom, můžete to považovat za zásah boží milosti. Jakmile ukazatel klesne pod dvacet stupňů, jste prakticky mrtví.

Whiteout

Jak bylo řečeno, je velice těžké se v pustině orientovat. Snad k tomu můžete použít slunce, které se naštěstí nepohybuje, ale i tak je Whiteout zkouškou vašich zálesáckých dovedností. Mapa je obrovská a jakékoliv záchytné body nejsou v bílé tmě vidět na vzdálenost delší než dvacet metrů. Budete se muset mnohokrát vracet do tábora, abyste se ohřáli.

Whiteout

Ke špatné viditelnosti a orientaci přispívá dost podivně položená kamera. Ta snímá hrdinku z pohledu třetí osoby, což by nijak nevadilo. Problémem je fakt, že je položená velice nízko k zemi, a tak kromě hrdinky toho často vidíte ještě méně, než kolik vám dovolí zuřící bouře. Velice nepříjemnou záležitostí je rovněž pomalý pohyb postavy. To se sice dá ve sněhu pochopit, ale klávesa pro běhání by se tak jako tak hodila.

Whiteout

Ve Whiteoutu je třeba zkoumat okolí tím stylem, že je nutné z nenápadných známek odhadovat další kroky vašeho ztraceného partnera. Postavy nezanechávají šlápoty (to by stopování bylo až moc snadné) a jediným skutečně fungujícím orientačním bodem je slunce. Hra trochu trpí nedostatkem náplně, ale na druhou stranu titulů s podobným tématem zase tolik není.

Na této stránce je možné najít i verze pro ostatní operační systémy.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz