Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Wild Girls - divoká děvčata na skákadlech

  12:00aktualizováno  20. října 12:02
Divoká děvčata na skákajících strojích - i tak by se dala popsat dnes recenzovaná arkáda Wild Girls - jeden z nejnápaditějších účastníků BonusWeb Game Competition. Jak se povedlo originální námět převést do herní praxe?
60

Wild Girls

Platforma: Freeware
Výrobce: Jazzuo

Stáhnout

Wild GirlsDivoké holky – upřímně, kolik čtenářů nalákal k přečtení tohoto článku už jen název dnes recenzované hry? Je jasné, že titul, kde se objevují zástupkyně něžného pohlaví, a to dokonce ve velkém počtu a v hlavní roli, táhne většinové mužské návštěvníky Plných her – a stejně tak zaujal i až na čestnou výjimku Alenky Varkočkové výlučně mužskou porotu soutěže BonusWeb Game Competition, jíž se titul Wild Girls od vývojáře jménem Jazzuo zúčastnil. Základní potenciál tedy byl na více než dobré úrovni – a je dáno spíše jen neschopností autora, že už ho víceméně nevyužil a z kvalitního námětu vytěžil jen mírně nadprůměrnou arkádu.

Wild Girls představují nejen divoká děvčata, ale i poměrně originální princip hratelnosti, jenž autor sám popisuje jako naruby převráceného Super Maria a jemu podobné skákačky. Je to vlastně velmi výstižná charakteristika, protože zatímco ve zmiňovaných platformových arkádách jde zejména o to dostat se NAD protivníka a skokem na hlavu ukončit jeho působení na hrací ploše, tentokrát je klíčem k úspěchu skákat co nejméně a dostat se pod nohy soupeře. Likvidace totiž probíhá právě tak, že hráč narazí hlavou do spodní části těla protivníka – ten se začne svíjet v křečích a vítěz si připíše jeden frag v dané bitvě. Přitom skákání je povinné, automatické a možnosti zadržování skoku omezené.

Celkem Wild Girls nabízejí šest prostředí, v nichž je možné se bavit, a to i ve více hráčích na jednom počítači. Je to celkem zábava, ale potenciál pěkných dívek mohl být využit mnohem lépe. Zvláště grafické zpracování by zasloužilo větší pečlivost. I ozvučení je jen podprůměrné a nijak zvlášť strhující. Celkově není Wild Girls vyloženě špatný titul, ale na více než lehce nadprůměrnou známku dosáhnout nemohl.

Wild Girls Wild Girls

Vyjádření porotců:

Tomáš Krajča (60%): zajímavý nápad, bohužel ale v podprůměrném audiovizuálním provedení. Z tohoto tématu by se jednoznačně dalo vytěžit mnohem více.

Dan Viktorin (65%): 37/50 za hratelnost, 16/30 za grafiku, 12/20 za ozvučení -> celkově 65/100 možných.

Michal Polesný (60%): Wormsí variace s originálním a zajímavým nápadem, která mě ale kupodivu vůbec nebavila. Mám ale dojem, že jsem v tom sám, proto ono nadprůměrné hodnocení.

Ondřej Zach (55%):
Klady: Jednoduché a svižné
Zápory: Jen na pár minutek

Wild GirlsMichal Acler (55%):
- super vtipný námět
- bezva hudba, zvuk, dabing
- slabší grafické ztvárnění

Alena Varkočková (66%)
-zajímavý námět
-návyková hratelnost

David Sillmen (55%): musím ocenit zajímavý nápad „obrácené skákačky“ a dá se říci, že se prvních pár minut příjemně hraje, ovšem s časem nemá již moc co nabídnout a upadá do skákacího stereotypu, který je navíc dost jednoduchý.

Petr Poláček (40%):
Plus – pěkně zpracovaná děvčata, nápad, multiplayer na jednom PC
Minus - zpracování nápadu, grafika, zvuky, nezábavné, špatně ovladatelné

Zdeněk Polách (50%): Flinstoneovy mám rád. I Wilmu a Betty. Ale jejich dovádění na skákací pružině v téhle hře jsem příliš nepochopil, respektive mi uniklo, co by na tom mělo být zábavného. Graficky ani otřes, ani zázrak, ale jinak hodně podivné.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...Najdete na iDNES.cz