Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Wild Girls - divoká děvčata na skákadlech

  12:00aktualizováno  20. října 12:02
Divoká děvčata na skákajících strojích - i tak by se dala popsat dnes recenzovaná arkáda Wild Girls - jeden z nejnápaditějších účastníků BonusWeb Game Competition. Jak se povedlo originální námět převést do herní praxe?
60

Wild Girls

Platforma: Freeware
Výrobce: Jazzuo

Stáhnout

Wild GirlsDivoké holky – upřímně, kolik čtenářů nalákal k přečtení tohoto článku už jen název dnes recenzované hry? Je jasné, že titul, kde se objevují zástupkyně něžného pohlaví, a to dokonce ve velkém počtu a v hlavní roli, táhne většinové mužské návštěvníky Plných her – a stejně tak zaujal i až na čestnou výjimku Alenky Varkočkové výlučně mužskou porotu soutěže BonusWeb Game Competition, jíž se titul Wild Girls od vývojáře jménem Jazzuo zúčastnil. Základní potenciál tedy byl na více než dobré úrovni – a je dáno spíše jen neschopností autora, že už ho víceméně nevyužil a z kvalitního námětu vytěžil jen mírně nadprůměrnou arkádu.

Wild Girls představují nejen divoká děvčata, ale i poměrně originální princip hratelnosti, jenž autor sám popisuje jako naruby převráceného Super Maria a jemu podobné skákačky. Je to vlastně velmi výstižná charakteristika, protože zatímco ve zmiňovaných platformových arkádách jde zejména o to dostat se NAD protivníka a skokem na hlavu ukončit jeho působení na hrací ploše, tentokrát je klíčem k úspěchu skákat co nejméně a dostat se pod nohy soupeře. Likvidace totiž probíhá právě tak, že hráč narazí hlavou do spodní části těla protivníka – ten se začne svíjet v křečích a vítěz si připíše jeden frag v dané bitvě. Přitom skákání je povinné, automatické a možnosti zadržování skoku omezené.

Celkem Wild Girls nabízejí šest prostředí, v nichž je možné se bavit, a to i ve více hráčích na jednom počítači. Je to celkem zábava, ale potenciál pěkných dívek mohl být využit mnohem lépe. Zvláště grafické zpracování by zasloužilo větší pečlivost. I ozvučení je jen podprůměrné a nijak zvlášť strhující. Celkově není Wild Girls vyloženě špatný titul, ale na více než lehce nadprůměrnou známku dosáhnout nemohl.

Wild Girls Wild Girls

Vyjádření porotců:

Tomáš Krajča (60%): zajímavý nápad, bohužel ale v podprůměrném audiovizuálním provedení. Z tohoto tématu by se jednoznačně dalo vytěžit mnohem více.

Dan Viktorin (65%): 37/50 za hratelnost, 16/30 za grafiku, 12/20 za ozvučení -> celkově 65/100 možných.

Michal Polesný (60%): Wormsí variace s originálním a zajímavým nápadem, která mě ale kupodivu vůbec nebavila. Mám ale dojem, že jsem v tom sám, proto ono nadprůměrné hodnocení.

Ondřej Zach (55%):
Klady: Jednoduché a svižné
Zápory: Jen na pár minutek

Wild GirlsMichal Acler (55%):
- super vtipný námět
- bezva hudba, zvuk, dabing
- slabší grafické ztvárnění

Alena Varkočková (66%)
-zajímavý námět
-návyková hratelnost

David Sillmen (55%): musím ocenit zajímavý nápad „obrácené skákačky“ a dá se říci, že se prvních pár minut příjemně hraje, ovšem s časem nemá již moc co nabídnout a upadá do skákacího stereotypu, který je navíc dost jednoduchý.

Petr Poláček (40%):
Plus – pěkně zpracovaná děvčata, nápad, multiplayer na jednom PC
Minus - zpracování nápadu, grafika, zvuky, nezábavné, špatně ovladatelné

Zdeněk Polách (50%): Flinstoneovy mám rád. I Wilmu a Betty. Ale jejich dovádění na skákací pružině v téhle hře jsem příliš nepochopil, respektive mi uniklo, co by na tom mělo být zábavného. Graficky ani otřes, ani zázrak, ale jinak hodně podivné.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz