Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Wimbledon Tennis Ace - další dáma na podání

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 10:45
I přestože je tenis hodně populární sport, vzniká na PC až žalostně málo kvalitních her, které by se jej pokusily v alespoň trochu realistické podobě převést na naše monitory. Dnes tu však máme jednu z lepších tenisových her, pojďme se na ni podívat.
50

Wimbledon Tennis Ace

Platforma: Freeware
Výrobce: Miniclip

Stáhnout

Wimbledon Tennis AceJak jsem zjistil pomocí našeho vyhledávání, za dobu celé existence našeho serveru jsme publikovali všehovšudy pouze jednu čistě tenisovou hru, nepočítám-li různé mutace Pongu a podobně tvářících se her. Musím uznat, je to bída. Avšak ani ta jedna výjimka - TenisCup 2002 - nebyl nijak dokonalý. Nyní se mi do spárů dostal titul s všeříkajícím názvem Wimbledon Tennis Ace, na který se blíže podíváme.

Již teď vás mohu ujistit, že dnešní titul patří k těm lepším a rozhodně se nejedná o nějakou bezduchou hříčku, ale poměrně realistickou simulaci tenisu. Za vznikem hry stojí poměrně známá společnost MiniClip, od níž jsme tu v minulosti měli již spoustu výborných titulů, jen namátkou Stan Skates, Stress Relief Paintball nebo Boom Boom Volleyball.

Wimbledon Tennis AceIhned po startu hry a něčem, co by se s trochou nadsázky dalo nazvat intrem, se ocitnete v hlavním menu. Líbí se mi, že je zcela jednoduše provedeno a téměř ihned se dostanete k tomu, co chcete. Na výběr, vedle možnosti vypnout hudbu a zvuky, máte pouze dvě možnosti - jít na zápas či jít trénovat. Zpočátku doporučuji ten trénink, neboť se jedná o užitečný tutoriál, který vás od úplného začátku provede hrou a seznámí vás s ovládáním. V okamžiku, kdy toto budete mít za sebou, nic nebrání vaší účasti v turnaji.

Na výběr máte tři obtížnosti a každá z nich je reprezentována jednou dívkou, protože ve hře Wimbledon Tennis Ace budete hrát pouze za něžné pohlaví. Brunetka Nicole je nejlehčí, černovláska Anna střední a blondýnka Claudia nejtěžší. Takže si vyberte tu obtížnost, na kterou se cítíte a ne podle toho, ke které z dívek cítíte jisté sympatie, protože by to nemuselo dopadnout nejlépe :o). Jakmile si nějakou zvolíte, čeká vás další volba - výběr povrchu - buď antuka nebo travnatý pažit.

Wimbledon Tennis AceCo mě příjemně překvapilo, byl fakt, že hra se striktně drží oficiálních tenisových pravidel a veškeré počítání a bodování je nachlup totožné. Šmrc hře také dodává stylová grafika, která mohla být sice více rozanimovaná, ale nad tímto nedostatkem se dá trošku přivřít oko. Pro dosažení většího realismu rovněž doporučuji vypnout hudbu, protože se ke hře moc nehodí, a nechat se unášet téměř komorní atmosférou hry, kterou přeruší jen občasné zakašlání některého z diváků nebo výrok rozhodčího. Soubor se hrou je opravdu zanedbatelný vzhledem k zábavě, jakou vám hra poskytne. Jste-li tedy fandové tenisu, potažmo squashe, zcela určitě si hru stáhněte. Ostatní nechť ji také vyzkoušeí, možná se jim bude líbit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 62 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...Najdete na iDNES.cz