Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Wolfenstein: Enemy Territory - neotřelá řežba

  12:00aktualizováno  19. září 11:33
Vynikající akční záležitost, která po celou dobu dopřává vynikající akční zážitky opřené o taktickou souhru. Jestliže prahnete po něčem adrenalinovém, máte nyní příležitost svoji tužbu kvalitně zažehnat.
90

Wolfenstein: Enemy Territory

Platforma: Freeware
Výrobce: Gray Matter

Stáhnout

Wolfenstein: Enemy Territory Stařičký akční titul Return To Castle Wolfenstein zná mezi námi úplně každý, nemluvě o zarytých hráčích řádné FPS. Vývojáři z týmu Gray Matter odvedli na tehdejší dobu skutečně neuvěřitelnou práci, která si získala odezvy po celém světě. Jakmile ale velké hlučení kolem hry tak nějak utichlo a vrátilo se do normálních kolejí, začalo se kutit na novém přírůstku. Ten si vzali na svá bedra neméně zkušení tvůrci ze Splash Damage. Nový projekt nesl název Wolfenstein: Enemy Territory, přičemž svými proporcemi a kompletním rozložením měl sloužit jako vydatný addon. To se skutečně stalo a navíc se vydavatelská společnost Activision před časem rozhodla, že Enemy Territory nechá volně ke stažení široké veřejnosti hráčů.

A jelikož se jedná o věc tuze zajímavou, ani my bychom se jí neměli bránit a našim čtenářům její obsah nastínit v příjemném světle. Ono to ani jinak nejde. Volně stažitelný addon Wolfenstein: Enemy Territory nabízí k hraní dvě znepřátelené strany: k dispozici jsou americká a německá vojska. Každá ze stran má rozdílné nářadíčko, přičemž každý hráč si mezi všemi těmi zbraněmi vybere. Američané se vyznačují především legendárním Wolfenstein: Enemy Territorythompsonem, naopak u němců mnoho hráčů sahá po MP40. Abychom byli přesní, některé zbraně mají obě strany až na drobné detaily (použité granáty) stejné. Například takový chrlič tříštivých granátů. Kromě těchto plivátek není problém manipulovat s těžkým kulometem, plamenometem, výbušninou, minometem a dalšími.

K mání je několik slušně vytvořených map, jejíž proporce dávají každé straně několik výhodných míst a naopak. Některé z nich jsou protkány sítí podzemních chodeb, jiné se zase chvástají výškovými přestřelkami, které se tím tak stanou rozmanité a zábavné. Zapomenout nesmíme ani na různé herní módy. Kromě klasického deathmatche a teamdeathmatche je podle nás nejzajímavější ten, Wolfenstein: Enemy Territory u něhož je úkolem dojet s tankem z bodu A do bodu B. Nepřítel se logicky snaží opancéřované monstrum zničit všemi dostupnými prostředky. Čas od času se mu to povede, a tak nezbývá než přivolat zkušeného znalce oboru – opraváře. Wolfenstein: Enemy Territory totiž nabízí několik zdařilých povolání. Pokud se vám zamlouvá léčit spolubojovníky, staňte se zdravotníkem; máte-li chuť z povzdálí eliminovat soupeře, dejte se na ostřelovače; přejete si stát se řadovým vojákem, máte možnost. Bude-li vaše práce kolektivní, brzy se dočkáte prvního povýšení. Hodností je v Enemy Territory celá řada, přičemž díky těmto prvkům spolubojovník například ví, že se na vás může spolehnout, tudíž vám bude krýt záda a naváže s vámi úzký kontakt.

Wolfenstein: Enemy Territory nejde absolutně nic vytknout. Ohledy bereme samozřejmě na jeho stařičké datum vydání, nicméně i tak by nikdo neměl tento kousek podceňovat. Stačí se podívat na výpis serverů a aktivních hráčů. Mnozí z vás se budou divit, jaký zájem se o hru jeví.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

91 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 299 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz