Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Worker - bedny čekají na vaše urovnání

  12:00aktualizováno  10:23
Oblíbená hra z mobilních telefonů zavítala rovněž na naše osobní počítače a to díky slovenskému týmu HudySoft. Zkuste si, jak těžkou práci takový skladník vlastně má.
60

Worker

Platforma: Freeware

Stáhnout

Worker Poslední dobou česká a slovenská nezávislá scéna jak se zdá, stagnuje. Nových zajímavých projektů, jež by byly čerstvě v přípravě je málo, a těch, které by se blížily k dokončení snad ještě víc. Dodržet předpokládané datum vydání není nic jednoduchého a to rovněž platí v těchto letních měsících, kdy si i spousta vývojářů dopřává svůj zasloužený odpočinek. O to vřeleji je tedy bezpochyby vítán každý zajímavý projekt, který se na nezávislé scéně vyrojí. Jeden takový pochází z HudySoftu od našich východních sousedů ze Slovenska. 

Nutno hned na začátek podotknout, že se nejedná ani zdaleka o nic přehnaně složitého, u čehož bysWorker te strávili desítky minut snahou pochopit základní principy. Pánové z Hudysoftu vsadili spíše na jednoduchost a s ní spojenou chytlavost tetrisu.

Možná že si kladete otázku, proč zde zmiňuji právě tetris, když to již podle obrázků ryzí tetris není. I přes to se jím však tvůrci notně inspirovali, za což se ostatně ani v nejmenším nestydí. Hru založenou na podobném principu ostatně můžete již po dlouhou dobu znát i z mobilních telefonů, tudíž se skutečně nejedná o Worker nic převratně nového. Hlavním hrdinou je vcelku netypický panáček, stavař. Na hlavě má připlácnutou helmu, na nohou zase mohutné holínky. Takto vystrojen však není zcela zbytečně, kdybyste věděli, co za práce jej čeká, rozhodně nedivili. Jeden z jeho spolupracovníků totiž ovládá jeřáb, neustále nabírající a přenášející ohromné bedny přímo nad pracovníkovou hlavou. To je, jak jistě sami uznáte, velice nebezpečné a také že ano. Velice často se totiž může stát, že bedna prostě místo na volné místo začne padat nad vaší hlavou. V takovém případě máte hned dvě možnosti. Buď před ní zbaběle uskočit, nechat ji dopadnou a následně posunout nebo se jí zbavit úplně tím, že rychle zareagujete, vyzkoušíte, dáte bedně „hlavičku“ a ta okamžitě zmizí. Cílem pak je jako v tetris skládat řady, které posléze ve chvíli, kdy budou plné, zmizí. Takto musíte postupně likvidovat všechny, přičemž pochopitelně nutností je občas na nějakou bednu vyskočit, posunout ji apod.

Po grafické stránce by Wolker snadno zapadl mezi lehký nadprůměr, který sice neurazí, ovšem ani současné namlsané hráče nijak zvlášť neohromí. To však naštěstí u hry podobného ražení zas až tak příliš nevadí. Rozhodně tedy Wolkera vyzkoušejte, překvapí vás příjemnou hratelností a zábavou na vcelku slušnou dobu.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

40 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz