World Cup Manager - manažerem v Japonsku a Koreji

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 2:10
Chcete se stát alespoň na chvíli manažerem fotbalové reprezentace a navíc si zahrát na jednom z nejlepších mistrovství světa v Japonsku a Koreji v roce 2002? Nelíbilo se vám vyřazení národního týmu Francie hned v základní skupině? Tak na co čekáte, máte možnost to změnit!.
50

World Cup Manager

Platforma: Freeware
Výrobce: New Star Software

Stáhnout

World Cup ManagerWorld Cup Manager je strategická hra simulující činnost fotbalového manažera. Na internetu je mnoho manažerů, které vám dovolují řídit jen klubová mužstva nikoliv však reprezentace. V této hře si to můžete vyzkoušet a zastoupit tak některého z fotbalových mágů trenérů.

Při zahájení nové hry máte na výběr z 32 národních týmů, které se mistrovství světa v Japonsku a Koreji skutečně zúčastnily. Bohužel k dispozici není český "nároďák", který se, jak si všichni pamatujeme, neprobil baráží přes bojovné Belgičany. Po zvolení libovolného týmu se vám otevře okno, podobné zápisníku fotbalového trenéra. Máte mnoho možností s týmem pracovat, a to, jak v průběhu mistrovství trénovat, jak poskládat tým a také si můžete zvolit si exekutory standardních situací. Jako manažer svého týmu také přímo musíte kontrolovat průběžné pořadí v osmi tabulkách a hlídat si postupové umístění svého týmu a samozřejmě sledovat průběh ve skupinách jiných a zajímat se o dalšího soupeře, na kterého narazíte třeba ve čtvrtfinále. Nemusím říkat, že je jednodušší vzít si třeba borce v žlutých dresech, tzv. kanárky, než zahrát si v roli outsidera, např. za tým Jihoafrické republiky.

World Cup ManagerWorld Cup Manager je podobně jako spousta dalších manažerů rozdělen na jednotlivá hrací kola, která odklepáváme tlačítkem PLAY. Vedle tohoto tlačítka je ještě pět dalších, kterými vlastně ovládáme celou hru. Je to již zmíněný trénink, kde si vyberete ze čtyř módů tréninku, a to fitness (rozvíjíte fyzičku hráčů), skills (schopnosti jako kličky či střelba), tactics (pilování taktických úkolů) nebo trénujete všechno najednou v tréninku Generals. Dále můžete trénovat buďto rohy, přímé kopy nebo penalty. Zvolit intenzitu tréninku je také velice důležité. Dalším tlačítkem si navolíte rozestavení vašich opor a určíte exekutory standardních situací. Pro přehlednost a zajímavost jsou k dispozici tabulky skupin a nejlepších střelců. Nejzajímavější položkou je bezpochyby tisková konference (press conference), kde vám novináři pokládají různé otázky týkající se vašeho týmu a průběhu samotného turnaje. Průběh zápasu je zajištěn klasicky textovým zobrazením probíhajících akcí, takže se dozvíte, že Thiery Henry vstřelil krásný gól po křižné přihrávce World Cup ManagerZinedina Zidana, bohužel až po hvizdu rozhodčího, který viděl postavení mimo hru. Jediné, co bych hře vytknul, je její malá obsáhlost. Přestože je k dispozici mnoho variant, jak hru hrát, přece jenom si zahrajete nejvýše 7 zápasů. Uvítal bych třeba i kvalifikační boje, tak třeba na World cup manageru v roce 2006.

Myslím si, že World Cup Manager je dobrý velice propracovaný fotbalový manažer, který stojí za to si zahrát, už vzhledem ke krátké době stahování. Samozřejmě se nemůže rovnat výtečným českým manažerům jako CSM nebo Fotball Manager, ale i přesto si myslím, že vás určitě pobaví!

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 112 čtenářů

Nejčtenější

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

V Airfall si skáčete mezi mraky a planetami

Airfall

Tato futuristická akce z první osoby je postavena na „nejoblíbenější“ kratochvíli hráčů akčních her. Na překonávaní...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz