Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

World´s Greatest Places Mahjong - kostky, kam se podíváš

  1:20aktualizováno  1:20
Povedený klon mahjongu, který nabízí spoustu herních variant a líbivé vizuální zpracování.

World´s Greatest Places Mahjong

Platforma: Freeware
Výrobce: GameTop

  • grafika
  • spousta herních variant

Stáhnout

World´s Greatest Places Mahjong

World´s Greatest Places Mahjong

World´s Greatest Places Mahjong

Každé dítě má vlastní fantazii a až společnost ho mnohdy různými více či méně nátlakovými akcemi o ni připravuje. Často to bývá právě škola, která dokáže dětské iluze nahradit vědeckými důkazy, které se během jeho život ve většině případů stejně postupně vypaří z hlavy. Dnešní verze mahjongu je o oné fantazii. Vzpomínám si, že jsem doma měl také domino – jakousi českou zjednodušenou podobu mahjongu. Nevěděl jsem tehdy, že jde o hru se svými pravidly a jednoduše jsem z kostek stavěl padací řady a používal je jako stavebnici.

A tak se chová i World´s Greatest Places Mahjong. Jen několik levelů se řídí klasickými pravidly, kdy hledáte dvojice stejných symbolů (nebo symbolů z určité kombinace čtyř znaků), které mají volné boční strany. Zbytek her si půjčuje pravidla z jiných klasik. Například hledáte bez omezení kostky se stejnými symboly, ale operujete jen v rámci stejné úrovně. Nebo můžete kostky libovolně přesouvat tak, aby po přesunu vytvořily shodnou dvojici vedle sebe, která se vyruší.

World´s Greatest Places Mahjong

World´s Greatest Places Mahjong

Hra se sice jmenuje World´s Greatest Places Mahjong, ale jak už bývá zvykem, jde jen v názvu jen o lákavý kabátek. Dnes máme štěstí, že hra svůj háv kvalitativně přerůstá a já nemusím slídit po plusových bodech jenom proto, že grafika je hezká. Ona je, ale to už je u moderních předělávek deskových her jaksi samozřejmé. Tedy v případě Mahjonggu vlastně ani moc ne, protože jsem hrál již hodně variant, které si onen vízus vzali jako stavební kámen. Výsledkem bylo jakési 3D demo, které bylo prakticky nepoužitelné, různě se sice natáčelo, zoomovalo, ale mahjong je hlavně o soustředění. A toho v některých levelech budete muset vynaložit notnou porci. Naštěstí zde existuje i Simple mód, ve kterém se zobrazuje nápověda s kostkami, se kterými můžete operovat.

World´s Greatest Places Mahjong

World´s Greatest Places Mahjong

Jak plyne čas, zjistíte, že hrajete skutečně pokaždé trochu jinou hru. Proto není rozhodně dobré bezděčně odklikat úvodní informace, protože právě v nich je odhalen hlavní princip. Poté se vám může lehce stát, že budete pět minut přemýšlet nad tím, co vlastně udělat, a proč zmizela jedna kombinace a další už nikoliv.

World´s Greatest mahjong patří k nejlepším předělávkám posledních let. Až mě trochu mrzí, že je zbytečně proložen jakýmsi rádoby příběhem. Pokud by autoři ponechali kostky a zaměnili rádoby líbivé pozadí za japonské plátno, vytvořili by jistě stylovější design.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz