Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ve Worlds Fastest Pizza máte nejnebezpečnější zaměstnání na světě

  13:00aktualizováno  13:00
Práce rozvažeče pizzy v Austrálii je šílená a také šíleně obtížná. Alespoň tak to vypadá v podání této hry, která se nejspíš snaží ustanovit světový rekord v tom, kolik druhů smrtelných nástrah na vás během hraní přichystá.
70

World Fastest Pizza

Platforma: Freeware
Výrobce: Oscar Brittain

  • opravdu stresující akce
  • náhodně generované mapy
  • originální (a šílená) hudba
  • zabít vás může snad cokoliv
  • velice přestřelená obtížnost
  • po smrti začínáte od nuly
  • nehezká a zastaralá grafika

Worlds Fastest Pizza | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Worlds Fastest Pizza

Kdo by to řekl, že nejvíce úrazů, nebezpečenství a náhlých úmrtí zažijete jako obyčejný donašeč pizzy. V této akční arkádě musíte kličkovat mezi smrští kulek, hladových psů, střepů, krve a hrozivých nadávek jen proto, abyste našli člověka, který si objednal pizzu a vydělali si tak několik mizerných dolarů. Člověk si říká, že být námezdným vojákem na Blízkém Východě je proti tomuto dovolená v ráji.

Worlds Fastest Pizza

Ovšem, nutno dodat, že Worlds Fastest Pizza se odehrává jen a jen v Austrálii. Nikdy jsem u protinožců nebyl a tak tamější poměry mohu pozorovat jen z dokumentárních seriálů, ale jsem si docela jistý, že po roznašečích pizzy obvykle nestřílejí. Ale můžu se mýlit. A nebo je tahle hra celá špatně.

Worlds Fastest Pizza

Vaším úkolem je vydělat si přesný počet dolarů a jedinou možností příjmů je doručení pizzy do domu. To je zprvu jednoduché. Zkrátka zastavíte u dveří člověka, kdo si jídlo objednal a krabici předáte. Jenže velmi rázem se celá věc začne komplikovat. Tato hra svého dobrotivého hráče nemá ráda a tak se mu snaží život co nejvíce opepřit.

Worlds Fastest Pizza

Jednou nevíte adresu domu, podruhé se vás snaž přejet otravní cyklisté, potřetí na vás pustí dobrmany a nakonec po vás začnou dokonce pálit z automatických zbraní. A to nemluvím o jedovatých hadech, tekutých píscích, námořních minách a kosatkách. A teď si přestavte všechno tohle dohromady. Zabít vás může cokoliv.

Worlds Fastest Pizza

Mapy jsou vytvořeny tak, že jsou plné překážek a mnoho z nich je třeba obejít, ale třeba takové skleněné výplně a okna lze jednoduše proskočit. Tím se vám strhávají peníze z účtu a také trocha života, ale alespoň uniknete dotěrným nepřátelům.

Worlds Fastest Pizza

Sem tam si můžete za utržené peníze koupit nějaké vylepšení. Hodí se například kompas, který ukazuje přesně k místu, kam je třeba pizzu doručit, nebo třeba předmět, který vám dovolí zpomalovat čas.

Worlds Fastest Pizza

Worlds Fastest Pizza je velice obtížná hra plná stresu a akce, kdy se nemůžete bránit a jen utíkáte. Také nešetří černým humorem, což je vidět třeba po smrti, kdy je vám představena zpráva koronera, který vaše mrtvé tělo donašeče pizzy prozkoumal. Nečekejte, že v šíleném světě této hry přežijete dlouho. Zdá se, že tahle práce poslíčka je opravdu nebezpečnější než lov krokodýlů.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 2 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz