Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Worm Wars 3 – vzhůru na mravence!

  12:00aktualizováno  5. srpna 3:34
V dnešní skvělé akčně-strategické hře stojíte v čele armádní jednotky červů proti nebezpečným mravenčím protivníkům, kteří se jen tak nevzdají a v každé misi bojují do poslední kapky mravenčí krve. Nečeká vás opravdu nic lehkého, to ostatně posuďte sami.

Worm Wars 3

Platforma: Freeware
Výrobce: Crystal Studios

Stáhnout

Worm Wars 3Společnost Crystal Studios přináší na trh freeware her již v pořadí třetí hru z akční série Worm Wars. Jak již název napovídá, bude se jednat o další reinkarnaci legendárních wormsů, kteří uchvátili před léty celý herní svět. Tentokrát jde o neúprosnou bitvu červích vojáků snažících se dobít početnou armádu mravenců a vy, jako velitel jednotky, máte mnoho strategických možností jak tento boj dovést do vítězného konce.

Než se vrhneme do hraní této hry, podíváme se, jak vypadá a z čeho se skládá menu. Po spuštění na nás nejprve čeká načítání připomínající místy Matrix, ale to nás až tak nezajímá. Po chvíli naskočí menu s efektním 3D rotujícím logem Worm Wars 3. Menu je složeno z pěti položek, ve kterých máte možnost měnit obtížnost hry, najdete tu dále tradiční exit a představení autorů hry v položce Credits. Worm Wars 3Nyní ale prozkoumáme nejdůležitější části menu - pro začátečníky je tu velmi přehledně připraven návod ke hře s praktickými ukázkami, které vám jistě pomohou v prvotní orientaci ve hře. Najdete ho v sekci Training. A posledním nejdůleřitějším prvkem je samozřejmě vstup do hry.

Hra je tvořena několika misemi, které musíte splnit, aby jste mohli pokračovat dále ve hře. Na začátku každé z misí se vám ukáže krátký příběh doplněný animací, pomocí něhož se lépe sžijete s atmosférou hry. Vaše možnosti ve hře jsou velmi rozmanité - můžete přikupovat další červí vojáky, specialisty pro pokládání min, stavět zákopy, nakupovat těžkou techniku v podobě tanků a různých obrněných aut. Jednotky můžete ovládat pouze výběrem taktiky (normal, defensive, cover me, hold a nests only!). Vaše vlastní obrana spočívá ve střílení mravenců pomocí různých zbraní jako třeba obyčejná pistole, kulomet, plamenomet, granátomet a mnoho dalších zajímavých zbraní.

Worm Wars 3Výborně se podařilo autorům skloubit grafiku s hratelností. Jedná se sice o obyčejnou 2D grafiku, ale je velmi vypracovaná stejně jako hratelnost. Nejedná se pouze o bezhlavé střílení, musíte také používat taktiku, bez té se opravdu daleko nedostanete. Zvuky jsou také na výborné úrovni. Hudba v pozadí navozuje atmosféru krutého boje, v čem jí napomáhají i propracované zvuky výstřelů. Z tohoto pohledu nemá Worm Wars 3 žádnou chybu.

Doufám, že jsem vás utvrdil v názoru, že tuto hru prostě musíte mít a nevyzkoušet si ji by byl hřích. Jedná se opravdu o jedno z nejlepších co v poslední době prochází freewarovým světem her a čeká tu jen na vás.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz