Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Wormux - Worms v novém kabátku

  12:00aktualizováno  27. září 11:56
Máte rádi akční války odehrávající se mezi červíky v komerční hře Worms? Až na malé detaily se vám právě do rukou dostává autentická předělávka zaručující zábavu na velmi dlouhou dobu.
90

Wormux

Platforma: Freeware
Výrobce: Wormux Team

Stáhnout

WormuxPokud se trochu orientujete v komerční herní scéně, nebude vám pojem The Worms nijak neznámý. Tito červíci před nějakou dobou zachvátili obrazovky našich počítačů a s vtipem a elegancí sebou vlastní nás zahrnovali zábavou plnými doušky. Vše začalo v 2D módu, který bych označila za zlatý věk celé série – 3D remaky již zkrátka takovou popularitu nezískali. Autoři open-source hry Wormux se inspirovali právě oním 2D období a přichází s přepracování, které by si mohlo s komerčními velikány klidně poradit – ostatně navrch mají podporu snad všech myslitelných operačních systémů a je zcela zadarmo.

Aby se náhodou majitelé autorských práv neošívali, že se jedná o prachsprostou kopii, podstoupili autoři několik novinek a inovací. Za prvé ve hře nejsou jenom červíci. Ti byli zcela vyhozeni a na jejich místo nastoupili Wormuxjiní zvířecí kolegové. Připravte se tedy na spoustu tučňáků, medvědů a jiných zvířecích kolegů, kteří budou zabírat většinu herního místa. Do každého týmu je přiřazen stejný počet kolegů a týmů se na obrazovce vyskytuje od dvou do čtyřech. Všechny ale musí být ovládané člověkem, AI se bohužel ve hře nevyskytuje, což je zároveň největší problém, na nějž narazíte. Ono střídat se u jednoho počítače totiž není úplná sranda. Na druhou stranu není vývoj projektu stále dokončen, je zde tedy poměrně velká šance, že bude tato mezera zalepena.

Kromě volby týmů a určení jejichWormux jména je nutné se nějakou dobu zaobírat otázkou nastavení mise. Na výběr je především z mnoha časových intervalů a startovních podmínek, které si můžete zvolit dle vlastního uvážení. No a pak je tu hední prostředí. Velká spousta map je poměrně výrazným plusovým bodem a vybere si opravdu každý – vše je nakresleno 2D komiksovým stylem a rozčleněno do několika úrovní, takže bude ničení opravdu zajímavé.

K tomu budete používat široký arzenál zbraní, kde jsou kousky jak na blízko tak i na dálku, známé raketomety, dynamity, sniperky a také pár lahůdek jako je třeba obří kráva. To vše samozřejmě se zajímavými grafickými efekty a doplněno šílenými zvuky, na něž jsme zvyklí z Wormsů. Dolů padají bonusy v podobě krabic s padákem a v prostoru se také nachází vysoce výbušné barely, které zněkolikanásobí vými vystřelenou dávku.

Wormux je zkrátka volbou, u níž se nemůžete splést. Nabízí zábavu na dlouhé hodiny, skvělou grafickou stránku, vtipné situace a skvělé zvukové kvality. Jediným mínusem je snad jen absence singleplayeru. Pokud by tuto drobnost autoři dohnali, nevidím důvod proč neudělit projektu plný počet bodů.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

78 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 62 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz