Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Wormux - Worms v novém kabátku

  12:00aktualizováno  27. září 11:56
Máte rádi akční války odehrávající se mezi červíky v komerční hře Worms? Až na malé detaily se vám právě do rukou dostává autentická předělávka zaručující zábavu na velmi dlouhou dobu.
90

Wormux

Platforma: Freeware
Výrobce: Wormux Team

Stáhnout

WormuxPokud se trochu orientujete v komerční herní scéně, nebude vám pojem The Worms nijak neznámý. Tito červíci před nějakou dobou zachvátili obrazovky našich počítačů a s vtipem a elegancí sebou vlastní nás zahrnovali zábavou plnými doušky. Vše začalo v 2D módu, který bych označila za zlatý věk celé série – 3D remaky již zkrátka takovou popularitu nezískali. Autoři open-source hry Wormux se inspirovali právě oním 2D období a přichází s přepracování, které by si mohlo s komerčními velikány klidně poradit – ostatně navrch mají podporu snad všech myslitelných operačních systémů a je zcela zadarmo.

Aby se náhodou majitelé autorských práv neošívali, že se jedná o prachsprostou kopii, podstoupili autoři několik novinek a inovací. Za prvé ve hře nejsou jenom červíci. Ti byli zcela vyhozeni a na jejich místo nastoupili Wormuxjiní zvířecí kolegové. Připravte se tedy na spoustu tučňáků, medvědů a jiných zvířecích kolegů, kteří budou zabírat většinu herního místa. Do každého týmu je přiřazen stejný počet kolegů a týmů se na obrazovce vyskytuje od dvou do čtyřech. Všechny ale musí být ovládané člověkem, AI se bohužel ve hře nevyskytuje, což je zároveň největší problém, na nějž narazíte. Ono střídat se u jednoho počítače totiž není úplná sranda. Na druhou stranu není vývoj projektu stále dokončen, je zde tedy poměrně velká šance, že bude tato mezera zalepena.

Kromě volby týmů a určení jejichWormux jména je nutné se nějakou dobu zaobírat otázkou nastavení mise. Na výběr je především z mnoha časových intervalů a startovních podmínek, které si můžete zvolit dle vlastního uvážení. No a pak je tu hední prostředí. Velká spousta map je poměrně výrazným plusovým bodem a vybere si opravdu každý – vše je nakresleno 2D komiksovým stylem a rozčleněno do několika úrovní, takže bude ničení opravdu zajímavé.

K tomu budete používat široký arzenál zbraní, kde jsou kousky jak na blízko tak i na dálku, známé raketomety, dynamity, sniperky a také pár lahůdek jako je třeba obří kráva. To vše samozřejmě se zajímavými grafickými efekty a doplněno šílenými zvuky, na něž jsme zvyklí z Wormsů. Dolů padají bonusy v podobě krabic s padákem a v prostoru se také nachází vysoce výbušné barely, které zněkolikanásobí vými vystřelenou dávku.

Wormux je zkrátka volbou, u níž se nemůžete splést. Nabízí zábavu na dlouhé hodiny, skvělou grafickou stránku, vtipné situace a skvělé zvukové kvality. Jediným mínusem je snad jen absence singleplayeru. Pokud by tuto drobnost autoři dohnali, nevidím důvod proč neudělit projektu plný počet bodů.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

78 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 62 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Při hraní Bloodworks zavzpomínáte na zapomenutý Crimsonland

Bloodworks

Podobně jako jeho velký vzor, i Bloodworks je střílečka z tzv. ptačí perspektivy, ve které po nepřátelích zůstávají...

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.Najdete na iDNES.cz