Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Wrecking Ball - koule na laně

  12:00aktualizováno  30. srpna 9:28
Tak to tu snad ještě nebylo - koule na gumovém laně, kterou musíte ničit kvanta cihliček rozmístěných po herní obrazovce a to tak, aby jste je všechny zlikvidovali v časovém limitu. Tato gameska těžící ze své hratelnosti a neobvyklosti je k tomu všemu ještě i návyková.
60

Wrecking Ball

Platforma: Freeware
Výrobce: Eric Burgess

Stáhnout

Wrecking BallNějaký čas jsem se teď nedokázal odhodlat napsat herní recenzi. A pokud jsem se konečně odhodlal, tak mi do toho něco vlezlo. Kamarádi mě vytahovali do hospody, dělal jsem stránky jedné kapele, musel jsem občas odvézt pet láhve ke kontejnerům (nebo třeba babičku na hřbitov) a mnoho času jsem ještě navíc strávil v práci. Ovšem nejdůležitějším důvodem, proč se mi do psaní nechtělo, byl ten, že všechny hry, na které jsem v poslední době narazil, buď na PH vyšly, byly technicky zastaralé či zbytečně jednoduché. A nebo se jednalo o další klon nějaké hodně profláknuté klasiky. Chtěl jsem si na chvilku odpočinout od her typu Arkanoid, Space Invaders, Tetris, Pacman nebo Mario, ale jakoby na mě tyto hry ze všech stran nalétávaly. Vrcholem všeho bylo, když mi kamarád poslal jím naprogramovaný klon Pac Mana, který nepřinášel nic nového, snad jen to, že byl celý zpracován ve dvou barvách - černé a bílé. Co mě vždycky potěší mezi hrami, je něco nového, neznámého. Naštěstí jsem před několika dny narazil na pařbu, která byla úplně jiná než všechno, co jsem v poslední době vídal a co bylo hlavní, měla v sobě skryt dosud neprofláknutý herní princip, na němž byla celá gamesa postavena. Ta hra nese název Wrecking Ball a dnes vám ji zde přinášíme.

Wrecking Ball Wrecking Ball je věcí, kterou lze jen stěží někam zařadit, je to prostě něco nového. Obecně je však považována za arkádovku. Nevím proč, ale trošku mi Wrecking Ball připomíná svojí náplní Crillion, ovšem to jen hodně vzdáleně. Vaším úkolem bude roztočit pomocí myši jakousi kouli přivázanou na gumovém laně. Pomocí této koule budete muset zničit všechny cihličky rozmístěné na herní obrazovce v předem určeném časovém limitu. Každá cihla při doteku koulí hned zmizí, problém je však v tom, že cihel je vždy moc a času hrozně málo. No a vaše koule, ačkoliv se řídí fyzikálními zákony, si lítá jinak, než by jste chtěli. No a tak nezbývá než každý level opakovat stále dokola, dokud se všechny cihly nepovede zničit dříve, než přikazuje časový limit. Zní to nezajímavě, je to však docela návykové, žádná otrava. Podobný pocit jsem měl naposledy u hry Erix od Albisoftu a to už je fakt dost dlouho, takže si myslím, že Wrecking Ball Wrecking Ball je poměrně zdařilý a to i přesto, že jde vlastně jen o jednoduchý nápad s jednoduchým zpracováním.

Cihličky se sice efektivně rozplývají a rozpadají na mnoho kousků, ale to je tak nějak vše. Potěší však množství různých nastavení i poměrně příjemná hudba a zvuky (ty však bohužel po čase začnou zavánět stereotypem). Ve hře narazíte kromě cihliček i na různé další prvky - třeba na bomby, které vám na nějaký čas, pokud se jich koule dotkne, znemožní rozbíjet cihly. Potkáte zde i zdi, které jsou nerozbitné a koule se o ně při svém poletování zaráží. Grafika hry je velmi fádní, ovšem během hry mi to vůbec nevadilo a celkový dojem z díla mi to rozhodně nezkazilo. A tak vám nyní můžu jen doporučit - STAHUJTE!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

16 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz