Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

X-Goku – superhrdina v akci!

  12:00aktualizováno  16. března 11:58
V dnešní hře se ocitnete v roli superhrdiny, který musí překonat spousty nástrah na své cestě za vítězstvím. Myslíte si, že porazíte hordy nepřátel a projdete náročnými prostředími? V této plošinovce si to můžete ověřit!
40

X-Goku

Platforma: Freeware
Výrobce: Vector Games

Stáhnout

X-gokuPokud jste příznivci her typu Dragonball, je pro Vás dnešní hra přímo lahůdkou. Jedná se totiž o počin stejného typu, tedy o rychlou akci, kde nechybí spousta střílení a likvidace nepřátel, sbírání nezbytných bonusů a v neposlední řadě překonávání obtížných úrovní. Hra se nezdržuje s nějakým příběhem nebo něčím podobným, prostě Vás rovnou pustí do akce. 

Vaším cílem je samozřejmě projít celou úroveň a pokud možno nepřijít ano o jeden z drahocenných tří životů. Na své cestě budete muset překonat bezpočet překážek. Tou první na kterou narazíte, je fakt, že nesmíte z plošinek spadnout až úplně dolů. To by vyústilo ve ztrátu životu, což samozřejmě nechceme. Po zvládnutí ovládání se ale do cesty připletou nepřátelé. Samozřejmě se jim můžete vyhnout, ale mnohdy je nutné odstranit tyto nepřátelské tvory z cesty. K tomu slouží tři způsoby. Tím prvním je klasický „mariovský skok“, kdy stačí skočit protivníkovi na hlavu a je po něm. Jenže ne každý protivník si to X-goku nechá líbit, takže musíte pečlivě zjišťovat, na kterého z nich můžete tuto fintu použít. Druhý způsob, jak se zbavit nepřátel, je střelba. Ta spolehlivě zlikviduje jakoukoliv potvoru, ale střílet nemůžete donekonečna. Na to potřebujete energii a té je v pozdější fázi hry velmi málo. Je proto nutné sbírat bonusy, které právě tuto energii zvyšují a tím Vám umožňují pohodlně odklízet nepřátele z cesty.

Někdy se ale stane, že Vám energie dojde a nepřítel je zrovna imunní vůči „mariovskému triku“. V takovém případě Vám nezbývá, než využít ultimátní zbraň, jakési silové pole, které zničí vše kolem Vás. Nevýhodou této zbraně je to, že seX-goku nepohybuje s Vámi. Prostě účinkuje tam, kde jste ji použili. Přesto se však jedná o efektivní způsob jak zlikvidovat větší počet nepřátel jedinou ranou. Když se Vám ale nedopatřením podaří nějakého nepřítele se dotknout, nastává katastrofa. Celé Vaše snažení v daném levelu totiž přichází vniveč – jste teleportováni zpátky na začátek úrovně a ztrácíte jeden život. Aby toho nebylo málo, všichni doposud zlikvidovaní protivníci jsou zpět a celý kolotoč začíná znova. Proto nezbývá, než hru pravidelně ukládat.

Po grafické stránce je X-Goku hrou spíše průměrnou, konkurovat Dragonballu rozhodně nemůže. Prostředí jsou sice poměrně rozmanitá, ale přesto se rychle okoukají. Hudby se ve hře nedočkáte žádné, naštěstí nechybí doprovodné zvukové efekty, takže to trochu dojem ze hry vylepšuje. Pokud tedy máte rádi hry tohoto typu, X-Goku Vás jistě bude bavit. Jinak je to spíše hra na pár minut. Přesto stojí za to si ji vyzkoušet, takže směle do toho!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 33 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz