Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Xmass Hammer 2005 – s kladivem do gladiátorské arény!

  12:00aktualizováno  4:30
Bojovali ve starověkém Římě a jejich sláva nepohasla dodnes. Gladiátoři, muži připravení na smrt. Do jejich arény máte šanci nahlédnout v Xmass Hammeru, kde je vaším úkolem ubránit, co je vaše, a to proti slušné přesile.
50

Xmass Hammer 2005

Platforma: Freeware
Výrobce: c00nfuzion

Stáhnout

Xmass HammerDrsné prostředí nasáklé krví mrtvých, stíny a prach. Tak nějak vypadal pohled na svět nejednoho gladiátora, ztělesněného v mnoha historických filmech. Ať už to s nimi bylo jakkoliv, jejich činy byly natolik výrazné, že o nic dnes ví každý a jejich postavy, prostředí z jejich života a vlastně vše, co se o nich ví, se dostalo i do her. Bohu dík. Postavit se do arény a vsadit v šanc svůj život by asi nikdo jen tak nezkusil, tudíž nezbývá než si to vyzkoušet alespoň virtuálně pomocí nějaké hry, a to nejlépe freewarové! 

Xmass Hammer sice nenabízí klasické souboje dvou nařachaných gladiátorů, ale jen jednoho a navíc s trochu netradiční zbraní. Teď vás toho napadá asi mnoho, ale není to ani střelná zbraň nebo laserový meč ve stylu Star Wars nýbrž obyčejné kladivo. Nejde tedy vyloženě o napodobeninu gladiátorských bitev, ale podívejte se dobře kolem sebe. Není to sice Xmass HammerColoseum, ale jako gladiátorská aréna z některé ze špinavých římských provincií to určitě vypadá. Přidejte si k tomu rozvášněný dav křičící: Die! Die! Die!, císařův palec směřující dolů a hned se vám bude pařit o něco lépe!

Jakmile se vydáte do hry, budete postaveni do středu arény, kde jsou kolem vás rozmístěny nepřehlédnutelné objekty, jenž musí být bráněny. Po chvíli z několika chodeb vylézají první protivníci, čímž začíná vaše práce. Kladivo, které držíte v ruce, lze využít libovolnou silou, kterou nastavujete délkou stisku levého tlačítka myši. Záleží na vás, jaký systém zvolíte, zda rychlé klepání protivníků a nebo méně silnějších ran, které však musí být maximálně přesné. Na počtu oponentů v první aréně je položena i obtížnost samotné hry. Ne u každého můžete být včas, a tak musíte již od začátku počítat s tím, že na „perfect“ čili čistou hru to určitě nebude.

Xmass HammerAby se autoři vyhnuli stereotypnosti, do níž by hra jinak určitě spěla, připravili si pro hráče několik vychytávek pro ulehčení likvidace soupeřů. Namátkou jmenuji např. zmražení všeho kolem vás, díky čemuž se vám snáze podaří vyčistit prostor kolem vás a rázem jako byste hráli od znovu. Za zmínění stojí určitě i zvýšení rychlosti nebo výměna kladiva za silnější, ale ani speciální výbušné kladivo není k zahození. Poté, co se vám dostane do rukou, se stačí otočit tím směrem, kde stojí některý z nepřátel a zaútočit. I když nebudete stát přímo před ním, postará se o něj blesková střela přímo z nebes. Vše je však jen na nějakou dobu, takže by nebylo nejlepší si na to příliš zvykat. Taktéž i průběh hry je omezen časem, jenž se mi od začátku zdál, jako by ani neubíhal, ale nezoufejte, ubíhá. I když v posledních sekundách se vám bude zdát, jako by někdo druhé straně nadržoval, buďte klidní, vše je v duchu fair play.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

93 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 230 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz