Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Yeti Sports 6: Big Wave – sněžný muž na surfu

  12:00aktualizováno  4. ledna 2005 12:16
Další díl kultovní série flashových sportů je tu a spolu s ním i zbrusu nová a zábavná disciplína. Tentokrát se podíváme na Havaj a užijeme si něco řádění ve vlnách. Necháte se pozvat do zábavného světa Yeti Sports 6?
80

Yeti Sports 6: Big Wave

Platforma: Freeware
Výrobce: Chris Hilgert

Stáhnout

Yeti Sports 6Sněžný muž a jeho neortodoxní sportovní disciplíny – to už je ve světě volně šířitelných titulů obří pojem. Z nenápadných flashovek se stal kult a na vydání nového dílu netrpělivě čekaly tisíce fanoušků po celém světě. Po pěti stále šílenějších a hratelnějších disciplínách (od vrhu tučňáků, přes jejich odpalování na terč až třeba ke golfu v africké savaně) je tu Yeti Sports 6, který nese podtitulek Big Wave. Povedlo se napodobit a nejlépe ještě překonat zábavnost a návykovost předchozích dílů? Úkol je to nanejvýše obtížný, už úvodem lze ale říci, že se Chris Hilgert opět vytáhl a rozhodně dobré jméno celé dlouhé ságy nikterak nepoškodil.

Sněžný muž, tučňáci a další tradiční účastníci sportovních hrátek opět, jak je to již jejich dobrým zvykem, změnili lokaci. Z rozpálené Afriky se přesunuli na neméně slunnou, avšak mnohem pohodlnější Havaj a na pláži Kailua se rozhodli užít si trochu dovolenkové zábavy. I odpočívat je ale třeba aktivně, a tak yetti naskočil na oblíbenou atrakci západních turistů, surfovací prkno, a vydal se vstříc nebezpečným vlnám.

Herní systém šestého dílu Yeti Sports je velmi jednoduchý. Sněžný muž se veze na vlně, jež se postupně zmenšuje. Yeti Sports 6Tato její vlastnost slouží zároveň jako ohraničení časového limitu, v němž se vodní řádění odehrává. A cílem není nic jiného, než získat pokud možno co nejvyšší počet bodů, překonat všechny rekordy a zapsat se do online spravovaných high score tabulek.

Nadchází čas pro kulantní otázku: jak ale k oněm bodům přijít? Hlavní je udržet se co nejdéle na vlně - pád do hlubiny znamená ztrátu života a výrazný postih. Utěšený způsob zvyšování stavu konta je pak divoká jízda, které padne za oběť co nejvíce tučňáků. Neodbytní pronásledovatelé sněžného muže ve všech krajích světa, kam se podívá, nechybí ani zde. Vyskakují náhodně z moře a drží se svými krátkými křídly ve vzduchu, posměšně přitom na trápícího se yettiho pokřikujíce. Jejich sražení plochou či hranou prkna je hodnoceno dle stylu a účinnosti a představuje nejsnazší způsob, jak si pomoci ke slušnému výsledku.

Tím ale hratelnost nekončí - yetti může předvádět různé surfařské frajeřinky a hra kupříkladu měří výšku skoků, kterými se vznese nad zpěněný vrchol vlny. Zpočátku se zdá obtížnost Yeti Sports 6 přehnaná, v diskusních fórech na homepage se ale najdou lidé, kteří nahráli i několik desítek tisíc - a neváhají se podělit o zkušenosti, kterak toho lze dosáhnout.

Yeti Sports 6Po grafické stránce je Yeti Sports 6 stejně roztomilý jako jeho předchůdci. Prostředí moře sice není tak krásné a bohaté jako africká džungle se spoustou zvířátek, ale proti vizuální (a nakonec i zvukové) stránce nelze přesto nijak protestovat. Autoři odvedli svou standardní, velmi dobrou práci.

Závěrem tedy nezbývá než konstatovat, že série Yeti Sports rozhodně není jen nastavovanou kaší. Autorovi neustávají dobré nápady na neortodoxní sportovní disciplíny a komplexnost i hratelnost s postupující číslicí v názvu roste, což je jev výjimečný nejen na volně šířitelné scéně. Vivat Yeti Sports 6, vivat Chris Hilgert, vivat dobrá počítačová zábava!

P. S.: Normálně to neděláme, ale rozhodli jsme se vydat hru, i když ještě není k mání v jiné, než online podobě. Jakmile se objeví jako soubor ke stažení, samozřejmě ji umístíme i na náš server a vy si ji tak budete moci stáhnout k sobě na počítač. Zatím, prosím vezměte zavděk alespoň touto formou dvou odkazů.

Doplnění (10:00): Yeti Sports 6 jsou již i ke stažení v ZIP podobě, do tabulky jsme tedy přidali odkaz na oficiální download a náš vlastní lokální (rychlý) mirror.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 95 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz