Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Yetisports 8 - Jungle Swing

  12:00aktualizováno  9. dubna 5:17
Vítejte v prosluněných pralesích kdesi v Africe. To je právě to místo, kde se odehrává v pořadí již osmý díl oblíbené série Yetisports, kde se opět setkáváme s námi již důvěrně známým sněžným mužem. Jaké trampoty ho potkají tentokrát?
60

Yetisports 8 - Jungle Swing

Platforma: Freeware
Výrobce: Chris Gilbert

Stáhnout

Yetisports 8 - Jungle SwingLehce zavalitého a krásně bílého sněžného muže myslím nyní již netřeba většině hráčů freeware her představovat. Již pěkně dlouhý čas uběhl od chvíle, kdy se na internetu objevil historicky první díl této zajímavé flashovky, který odstartoval doslova hvězdnou kariéru. Od doby první myšlenky, která vzešla z hlavy autora Chrise Gilberta, uběhlo již spoustu času, což mimojiné znamená rovných sedm dalších dílů, úspěchy na poli mobilních her a také jednu dosti pochybnou komerční hru, kterou však lze jen stěží označit za cokoliv jiného, než sprosté tahání peněz z kapes milovníků této svěží zábavy.

Nejsou to totiž neotřelé nápady či přehnaná komplexnost, co tuto sérii doslova vyneslo do nebes. Je to především příjemná hratelnost, kombinovaná se svěžími, leč jednoduchými nápady, což vytváří směs, kterou si bezpochyby zamilujete.

Yetisports 8 - Jungle Swing

V osmém díle jsme se opět odpoutali od sněžného prostředí a jízdu na snowboardu protentokráte vystřídá poněkud exotičtější činnost. Ve slunné africe byste si totiž jen stěží mohli vychutnávat sněžných radovánek. Daleko lepší je zavěsit se za některou z větví místních mohutných stromů a pouze silou své mrštnosti se pokusit vyhoupnout až na samotný vrcholek, což však bude vyžadovat pořádnou dávku tréninku.

Větve sice navenek působí vcelku pevně a nezdolatelně, ve skutečnosti se však až nepředstavitelně rády lámou a to nejlépe přímo pod vašima rukama. Potom, co se tedy vyhoupnete na první větvičku, bude jen na vás, jak se s úkolem poperete. K ovládání zcela postačí levé tlačítko myši a pořádná porce správného odhadu. Bez něj se jen stěží trefíte na další a další větve, které jsou přichystány.

Hlavním ukazatelem úspěšnosti pak zůstává stejně jako ve většině primárně online her skóre, které můžete zvyšovat jak skákáním z jedné na druhou, tak i několikanásobným zdoláním jedné a té samé. Zpočátku totiž náš strom čítá pouhých 25 míst určených k uchycení. Tento počet však lze postupně zvyšovat. Zpočátku je totiž nedotčená větvička pěkně zelená. Dotknete-li se jí podruhé, zežloutne. Zůstane-li taková až do samotného konce, kde za ní vyinkasujete bonusové body. Skočíte-li však na ni potřetí, zčervená a za několik málo sekund se s konečnou platností ulomí a spadne dolů. To se však již musíte odpoutat a přesunout na jinou. V případě ulomení některé z větví však nad vaši hlavou na volných místech vyrostou další tři nové. Ke zdolání celého stromu je totiž potřeba překonat větví hned padesát. Celých 25 jich tedy bude třeba tímto způsobem doplnit.

Yetisports 8 - Jungle Swing

Naše exkurze afrikou tedy končí. Zbývá snad jen dodat, že po vizuální stránce nám bude naservírován takřka stejný zážitek, možná s několika drobnými kroky směrem kupředu. Co se však týče hratelnosti, zde mi minulý díl vyhovoval o poznání lépe. O nikterak propastný rozdíl se však nejedná, rozhodně tedy i osmý yetisports vyzkoušejte.

Pozn.: K dispozici je pouze online verze, která je přístupná až po registraci.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 54 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz