Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Young Santa – když jsem já byl mladý, tak...

  12:00aktualizováno  6. října 10:36
Vánoční svátky nám na dveře sice ještě neklepou, ale proč se trochu neodreagovat u jedné vcelku pěkné hry s motivem mladého Santa Clause? Zajímá vás, jaké to bylo v době, kdy ještě neměl sáně a soby? Pak si přečtěte tento článek!
40

Young Santa

Platforma: Freeware
Výrobce: Futuro Design Team

Stáhnout

Young SantaI když by to podle názvu dnešní plné hry jen málokdo tipoval, jejími autory jsou Češi. Young Santu totiž vytvořil poměrně neznámý tým říkající se Futuro Design a navíc se ještě jedná o jejich prvotinu. Myslíte si, že tato hra uspěje v dravé konkurenci desítek her, které dnes a denně vznikají? Pojďme na tuto otázku společně najít odpověď.

Young Santa je plošinovkou jako vyšitou, takže patří-li mezi vaše oblíbené gamesky tituly jako třeba Jazz Jackrabbit, zcela určitě se vám bude líbit. Jak z názvu asi patrno, ten, jehož role se ve hře zhostíte, nebude nikdo jiný než sám Santa Claus. A nebude to jen tak obyčejný Santa, protože bude mladý! Vy tak dostanete jedinečnou šanci nahlédnout do doby, kdy ještě nebyl tím starým hodným dědečkem s velkým břichem a létajícími sáněmi taženými několika soby.

Young SantaSanta musí dárky roznášet sám. Tedy, dříve, než je bude moci roznést, bude jeho (a tím pádem i vaším) úkolem je všechny pěkně posbírat. Jsou totiž zcela náhodně rozmístěny po jednotlivých plošinkách, po nichž musíte skákat a dané balíčky sbírat. To se možná bude někomu zdát velmi snadné, avšak vystřízlivění přijde hodně brzy. Totiž ihned po startu se vzduchem začnou prohánět hordy ptáků, kteří budou na vaši osobu neustále útočit. A pokud s vámi přijdou do kontaktu, odeberou vám část zdraví, což nesmíte dopustit. Proto je vhodné ptákům uskakovat, nebo před nimi schovat svou hlavu, případně je navždy umlčet dobře hozeným dárkem.

Jednotlivé levely nejsou nijak moc dlouhé a při troše tréninku vám projití jediného z nich bude trvat několik málo sekund. Navíc není třeba sebrat všechny dárky, ale jen ve zdraví přejít level. Sice budete mít nižší skóre, než kdybyste pečlivě sbírali každičký balíček, ale to se dá vcelku oželet.

Young SantaZa naprosto otřesný se musí označit level design, protože z něj je vidět, že autoři při jeho tvorbě měli minimum invence a nápadů. Navíc spousta levelů je si docela podobných a někdy by rozhodně nebyla od věci nějaká změna od „tupého“ skákání. Podle všeho má hra asi jen pět graficky unikátních levelů, i když tu máme dvě počítadla toho, jak jste daleko. Není tedy problém, aby vám jedno hlásilo, že jste v pátém a to druhé třeba v sedmém. Z grafické stránky hra nevypadá zas tak špatně. Poměrně mě překvapily pěkné animace ptáků a také Santy. Jen by to chtělo o něco větší různorodost. Naprosto otřesné jsou pak zvuky, hudba naštěstí není žádná. Jak tedy vidíte, Young Santa nedopadl až tak dobře, jak jsem původně očekával. Potenciál měl rozhodně velký, protože se relativně dobře hrál, avšak vše zkazil několika fatálními chybami. Snad příště.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 26 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz