Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

YS Typing Tutor - zabíjíme psaním

  12:00aktualizováno  4:36
Další z řady Typing her je tu a tentokráte s novými nápady a velkou výzvou v podobě poměrně vysoko nasazené laťky obtížnosti. Zvládnete se poprat i s takovouto výzvou?
70

Typing Tutor

Platforma: Freeware
Výrobce: Falcom

Stáhnout

Typing TutorTyping hry v poslední době patří k mým nejoblíbenějším. Vždyť stačí vzpomenout na české a značně jednoduché Notes, či poněkud starší TypingDead. Typing principy pak zasáhly i do sportovního odvětví a to kupříkladu v TypeBall. YS Typing Tutor pak patří k těm zajímavějším kouskům z tohoto víceméně samostatného žánru.

Po příchodu do jednoduchého menu na vás čekají pouhé dvě nabídky,m které se po zvolení té první rozhodnou v daleko zásadnější výběr obtížnosti. Ty jsou klasicky tři, přičemž těm, kdo nepíší skTyping Tutorutečně deseti prsty a to dostatečně hbitě doporučuji volbu té nejjednodušší, která dala zpočátku zabrat také mně.

Poměrně vysoko nasazená laťka obtížnosti pak není tou jedinou překážkou, která na vás čeká. Především to jasou slova, sousloví a věty, jež si pro vás autoři připravili. Jedná se pochopitelně o výrazy anglické a to jak jednoduché a krátké citoslovce, tak i pěkně zapeklitá sousloví. Rozhodně zajímavé je zasazení celé hry do kabátu jednoduché bojovky, kde ovládáte malého nebojácného bojovníka. K tomu se vždy určitou rychlostí blíží protivník, nad nímž je zobrazena bublina. Na vás pak Typing Tutorje, abyste zabránili tomu, aby dorazil až úplně k vám. A to lze jen jediný způsobem – a sice dostatečně rychlým napsáním výrazu v bublině, pod nímž je zobrazena lišta odměřující zbývající čas do příchodu nepřítele a jeho zasazení možná i osudné rány. Během celého času totiž musíte hlídat vlastní zdraví jako oko v hlavě. Na počátku je jeho ukazatel docela naplněn, při každém podobném zaváhání ale bude velice rychle ubývat.

XS Tutor pak nejen že příjemně vypadá, navíc si s ním dali autoři skutečnou práci. Hra je rozčleněna do stáží, každá oblečena do jiného grafického pozadí a navíc si budete moci vychutnat jednou za čas i nějaké ty bossovské souboje, jež se nesou v lehce odlišném duchu. Naproti vám totiž zpravidla obrovská potvora vysílá malá písmenka v bublinkách. Ty v sobě obsahují písměno, které musíte rychle zmáčknout na klávesnici. Celkově tedy podařené dílko, které si zamiluje každý, komu se typing hry zcela nepříčí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz