Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zastřel ZAZU - známý zajíc pod palbou

  4:55aktualizováno  29. března 10:55
Znáte zajíce Zazu, známého maskota sobotního pořadu Volejte řediteli na TV Nova, a ředitele této stanice, Vladimíra Železného? Internetová komunita na oba vydala lovecké lístky a připravila zajímavou akční hru.

Zastřel Zazu

Platforma: Freeware

Stáhnout

Zastřel Zazu

Dění kolem televize Nova nedává mnoha lidem spát, zvláště poté, co český stát, potažmo jeho občané, musejí za tuto stanici zaplatit více než desetimiliardovou pokutu. Možná i proto se na internetu objevila počítačová hra, v níž si přijde na své řada odpůrců této komerční stanice. Vaším úkolem je totiž ničit zajíce Zazu, maskota pořadu Volejte řediteli. Ve hře ale nechybí ani sám Vladimír Železný, hlavní postava tohoto pravidelného sobotního pořadu.

Hru získáte poměrně jednoduše. Nejprve si ji stáhnete z internetu, archivátorem WinZip soubor rozbalíte a jediným EXE souborem v adresáři spustíte. Spustí se vám intro, které doporučuji nechat doběhnout až do konce, obsahuje totiž kromě Zazů v nejrůznějších pozicích a fotografií Vladimíra Železného při různých příležitostech také zajímavý zvukový sestřih, u něhož se také pobavíte.

Zastřel Zazu

Po skončení úvodní sekvence zvolíte start hry a jdete na to. Po mapě se pohybujete kurzorovými šipkami, pokud patříte mezi zběhlejší hráče, jistě oceníte možnost ovládat také klávesami ASWD. Měnit směr pohybu můžete také pomocí myši.

Vaším úkolem ve hře je různými zbraněmi likvidovat zajíce Zazu a Vladimíra Železného. Ti jsou vyobrazeni v několika pozicích lišících se od sebe bodovým ohodnocením a nebezpečností. Ano, ve hře můžete i umírat, otázkou ovšem je podle jakých pravidel – nepřítelem můžete projít a nic vám neudělá, zatímco když kolem vás nikdo není, s klidem vás zabije.

Za body, které získáte likvidováním těchto dvou nepřátel takříkajíc na zelené louce, kde je jedinou překážkou členitost terénu, získáváte peníze. Ty můžete využít k nákupu zbraní. Zastřel Zazu Ve chvíli, kdy už máte několik tisícovek dolarů na svém kontě, jen ve hře stisknete klávesu ESC, zvolíte si nákup zbraní a pak vyberete jakýkoliv model ze série „Zaza edition“. Zbraně se používají mezerníkem či levým tlačítkem myši, u odstřelovací pušky využijete i pravé tlačítko, kterým se přepínáte do dalekohledu a když už vás to nebaví, tak jej zase stiskem pravého myšítka vypnete. Nezapomínejte ani nakupovat náboje, dělá se to stiskem tlačítka N, což vám ostatně hra napíše na obrazovce.

Grafické ztvárnění je jednoduché, i přesto je hra poměrně zábavná. V kuse vás sice zabaví jen několik desítek minut, ale je pravděpodobné, že se k ní budete i pro to krátké odreagování se pravidelně vracet. Jedinou nevýhodou je hardwarová náročnost, pokud nemáte alespoň 300 MHz procesor, 128 MB paměti a 16 MB grafickou kartu, moc si hry neužijete. Byť je to legrace, mohli možná autoři ještě trošičku zapracovat na optimalizaci, aby si jejich dílka mohlo užít co nejvíce zájemců.

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz