Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zázračný lék - česká flashová adventure

  12:00aktualizováno  14. srpna 2004 12:55
Česká adventure Zázračný lék si za titulní postavu zvolila Pepu Bechra - dědice rodu Becherů a majitele receptu na legendární bylinný likér Becherovku. V době, kdy lidstvo vymírá na záhadnou žaludeční epidemii, je po likéru obzvlášť velká sháňka, ale to by se nejdřív ten zatracený recept musel najít …
60

Zázračný lék

Platforma: Freeware
Výrobce: Enteron

Stáhnout

Zázračný lék

Jsme v nepříliš vzdálené budoucnosti. Lidstvo se utěšeně rozrůstá a rozvíjí, všechno spěje k ještě lepším zítřků, až jednoho dne to přijde. Všechny začne sužovat neznámá epidemie. Většina lidstva vyhyne a zbude jen pár přeživších šťastlivců, u kterých se ale o štěstí moc mluvit nedá. Epidemie žaludečních potíží totiž postihla i je, jen u nich trvá trochu déle, než je vyřídí úplně - což jim ale dává šanci na to, že do té doby někdo přijde s lékem, který jejich nemoc vyléčí.

Ten někdo nosí supermanský oblek (ovšem jen v intru) a jmenuje se Pepa Bechr. Je to dědic rodu Becherů - známých to majitelů receptu na ještě známější bylinný likér. Becherovka se jako jediná zdá být tím pravým prostředkem proti žaludeční epidemii, ovšem recept za ta léta upadl v zapomnění a teď je třeba podniknout možné i nemožné pro jeho nalezení.

Zázračný lék je česká adventure hra naprogramovaná ve Flashi. Vy ovládáte postavu Pepy Bechra a naprosto klasickým point-and-click stylem se snažíte tu něco sebrat, onde to použít, a dopracovat se tak ke kýženému cíli. O nějaké obtížnosti úkolů nemůže být ani řeč a sami autoři v doprovodném textu tvrdí, že "případný požitek ze hry netkví v uspokojení z řešení Zázračný lékkomplikovaných logických problémů". To tedy opravdu netkví a to hlavně proto, že ve hře žádné komplikované logické problémy nenajdete. Pokud se někde zaseknete, bude to spíš kvůli tomu, že jste tak úplně nepochopili, co za akci se teď od vás očekává. Navštívíte celkem tři hlavní lokality a přesun mezi nimi bude probíhat pomocí vozítka zvaného samohyb, ke kterému se ale nejdřív musíte propracovat.

Ovládání hry je naprosto jednoduché - z tvaru kurzor je vždycky na první pohled patrné, jestli se s tím kterým předmětem dá něco udělat (sebrat, použít, prohlédnout) nebo nedá. Předměty do inventáře přesouváte kliknutím na ně, použití z inventáře pak probíhá přetažením na místo či postavu, na níž chcete předmět použít.

Jednoduchá grafika se někomu líbit bude a někomu ne, já osobně jsem s ní žádné potíže neměla a co se týče animací, postavy se pohybují lépe než v některých normálně prodávaných hrách (minimálně nebruslí).

Zázračný lék

Stěžejní nectnost Zázračného léku spočívá v namluvení. Nechci se nijak dotknout všech zúčastněných a chápu, že nekomerční projekt je nekomerční projekt, ale z repráků se linoucí hlasy namlouvajících mají k nějakým hereckým výkonům značně daleko. Nebudu to dál nijak rozpatlávat, vezměte prostě jen na vědomí, že žádný Luděk Sobota, Zdeněk Izer nebo Josef Zíma vás tady nečekají a je možné, že po dohrání hry začnete sami hovořit se zřetelným moravským přízvukem (pokud už jím nehovoříte od narození).

To, co vám asi půjde pod fousy ještě méně než hlasy postav, je délka či spíše krátkost hry. Ačkoliv sami autoři mluví o dvou hodinách čistého času, zvládla jsem to já na první zátah za podstatně kratší dobu a možná by se i dala vyhlásit soutěž, kdo Zázračný lék pokoří v co nejkratší době (platí jen první hraní, kdy ještě nemáte okouknuté, kde je co třeba udělat). Pokud se chcete zapojit do rychlostního klání, stačí si stáhnout 17 MB soubor a pustit se do toho.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

90 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 236 čtenářů

Nejčtenější

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Další z rubriky

Sheep Dreams Are Made Of This je snad ta vůbec nejpodivnější hra

Sheep Dreams Are Made Of This

Ve světě nočních můr je možné všechno. Tahle nevšední plošinovka vás překvapí svou neopakovatelnou atmosférou a...

Roadtrip a originální horor Beware má českého autora

Beware

Málokterá hororová hra má takový potenciál jako Beware, která se představuje ve formě dema. Založená je na jednoduchém,...

V děsivě obtížné The Dark Lab vám stokrát upadne hlava

The Dark Lab

Máte rádi obtížné hry? Nevadí vám a naopak oceníte, když je akce náročná a vyžaduje kočičí smysly, dokonalé reflexy a...Najdete na iDNES.cz