Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zed – android a hromada zlata

  12:00aktualizováno  3. dubna 2:39
Zed je android, který má po celý svůj život jeden veliký sen - chtěl by být ze zlata. Jenže problém je v tom, že žádné zlato nemá a musí si ho obstarat. Vydává se proto na strastiplnou pouť, kde na něj kromě vytouženého drahého kovu čeká i řada překážek a nástrah.

Zed

Platforma: Freeware
Výrobce: Miniclip

Stáhnout

ZedSkákačky mám rád už odmalička. Je to nejspíš proto, že jsem vyrostl u videoher, kde snad každá druhá gamesa patřila mezi plošinové skákačky, nebo proto, že ve své době byly hry tohoto žánru nejakčnější a nejrozmanitější, nepočítám-li několik vesmírných stříleček.

Potěšilo mě tedy, že Miniclip, můj oblíbený výrobce zábavného softwaru, uvedl další přitažlivou arkádovou pařbu. Hra nese název Zed a ovládáte v ní androida, jehož jméno je totožné s názvem hry. Android Zed však není obyčejný android. Od ostatních se liší tím, že má po celý svůj život jeden veliký sen - chtěl by být totiž kompletně ze zlata. K uskutečnění tohoto snu mu ale chybí jediná, i když celkem podstatná, věc - zlato. A tak se rozhodne, že si drahý kov obstará. ZedNo a právě tento úkol už je na hráčích a na jejich trpělivosti, protože u hry se lze někdy docela zapotit.

Se Zedem procházíte velkým počtem levelů, většinou rozdělených do několika obrazovek. Musíte sbírat zlato, které je rozházeno po okolí a přitom na vás všude čeká hromada nástrah. Projít celou hru o deseti levelech se třemi životy, které máte k dispozici během hry, je dle mého názoru věc téměř nemožná. Obtížnost hry se totiž s vašimi postupy do následujících obrazovek a levelů výrazně zvyšuje. Naštěstí jsou zde k dispozici passwordy v podobě barevných kuliček, které vám, pokud je správně zkombinujete, umožní pokračovat v úrovni, v níž jste skončili.

Dalším předmětem vašeho zájmu je sbírání různě velikých modrých kamenů, které přidávají vašemu androidovi body. ZedNěkdy je nutné vysbírat všechny modré kameny i proto, aby se vám otevřela cesta z příslušné obrazovky nebo alespoň do některé její části. Pro otevření cesty k dalšímu levelu musíte ale vždy vysbírat všechny poházené kusy zlata. Jsou tu i různé prémiové kameny přidávající navíc velké množství speciálních pointů. V Zedovi se lze setkat i s bonusem, který vás udělá na čas nesmrtelným a vytvoří kolem vás obranný štít.

Cestu vám znepříjemňují různé potvory, které nejen nepřátelsky vypadají, ale které se i nepřátelsky pohybují - viz například útočně naštvaná chůze šavlozubého monstra, které potkáte hned v prvním levelu. Některé potvory plivají oheň, jiné létají a jsou i takové, které vás pronásledují nebo na vás něco shazují. Dalším znepříjemňujícím faktorem jsou pak různé ohnivé plošiny. Jsou tu také místa v nichž občas nečekaně vybuchují plameny nebo z nich vyjíždí bodáky, které lze snadno přehlédnout. ZedJejich přehlédnutí však pro vás může znamenat ztrátu části energie, případně i celého života.

V Zedovi projdete různá prostředí plná všelijakých plošin a některé z těchto plošin se i horizontálně či vertikálně pohybují. Jeden z levelů absolvujete dokonce po tmě a věřte, že dohrání celé hry vám může dát docela zabrat.

Grafika je příjemně svá. Animace postav i pohybujících se herních prvků poměrně plynulé. A zvuků je ve hře dostatek. Když si k tomu ještě pustíte svojí oblíbenou muziku, určitě se vám bude skákačka Zed s androidem v hlavní roli dobře hrát. Co tedy dodat? DOWNLOAD! DOWNLOAD! DOWNLOAD!


Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz