Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zektor - stylová akce

aktualizováno 
Opět jste vypuštěni do vesmíru, tentokrát ale ve velkém stylu. Perfektní remake, který se účastnil i zahraniční soutěže, vás nechá proletět celou řadou napínavých souborů.
78

Zektor

Platforma: Freeware
Výrobce: Sokurah

  • barevně sladěná grafika
  • zábavné mise, dobrá hratelnost

Stáhnout
ZektorJako tradičně byl i poslední ročník Retro Remakes Competition plodný co se nových herních projektů týče. Autory freewarovek totiž lákaly poměrně vysoké ceny v mnoha kategoriích a aby toho nebylo málo, byla zde také touha převést po svém oblíbenou starší hru, vtisknout jí vlastní nápad a předložit komunitě. Pokud se někdo do Retro Remakes soutěže opravdu pouští, musí bezpodmínečně mít k remakům nějaký vztah, což pro autory Zektoru rozhodně platí.

Jejich projektu totiž nechybí hratelnost, lehce moderní nádech, pod kterým se ale zbytečně neschovává samotná retro podstata grafiky. Díky tomu se budeme muset spokojit s akcí odehrávající se na jednobarevném černém pozadí. Počet barev si ale vynahradíme v dalších herních prvcích, které se naopak skládají z jasnZektorých jiskřivých barev jako je červená, oranžová, zelená, modrá – a nejlépe všechny pohromadě. Vytvoření nepřátelé jsou zkrátka rozverní, nápadití a budou se vám líbit.

Hlavní podstata hry je vám sdělena temným syntetickým hlasem vycházejícím z virtuálního barevného obličeje, který za hru uvidíte hned několikrát. Poté jste konečně vpuštěni do akce a celá tato zábava může začít. Ovládáte jako v jiných hrách malou raketku, kterou protahujete celou řadou přicházejících vln nepřátel a snažíte se jednoduše projít. Pohybovat se můžete přidáváním plynu kdekoliv po obrazovce, ovládání ale není nikterak citlivé a tak se může zpočátku stávat, že stisknete plyn, raketa rychle vyrazí kupředu a vy už neZektorstihnete správně zatočit. Vyhýbání se nepřátelům nebude vždy úplně snadné – je jich totiž velké množství a někteří ještě vysílají další projektily. Od některých se odrážíte, jiní vás na místě zničí a pokračujete zase od začátku, ovšem máte o jeden život méně.

Někomu by tedy mohlo připadat, že vesměs popisujeme klasickou vesmírnou hru, která zde již byla milionkrát, a zcela nepochopitelně se nad ní rozplýváme. Zektor ale opravdu není tuctový – všechny možnosti původní hry byly do posledního kousku využity a ještě navíc vyšperkovány spoustou novinek, grafických úprav a dalších drobností, které při hraní oceníte. Nejen milovníci předlohy se budou rozhodně příjemně bavit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

78 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz