Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zhaard & The Crystal - arkáda s fantasy nádechem

  12:00aktualizováno  23. února 7:41
Zhaard je mladý chlapec s obrovským odhodláním a odvahou. Na krk si vzal přetěžký úkol v podobě záchrany jedné sličné dívky, což však bude vyžadovat porážku několika desítek nadpřirozených bytostí - troufnete si?
60

Zhaard & The Crystal

Platforma: Freeware
Výrobce: CzraLL

Stáhnout

Zhaard and The CrystalNejste spokojeni se současnou úrovní arkádového žánru, který již před notnou dobou zamrzl a prakticky se vůbec nepohybuje kupředu? Pak by se vám mohla zalíbit hříčka s jednoduchým názvem Zhaard & The Crystal . Ta umně kombinuje klasické prvky arkádových her a přidává několik nových, což ve výsledku tvoří překvapivě povedené dílko s velice citelným fantasy nádechem.

Hlavní postava by vskutku mohl sloužit jakožto ukázkový příklad hrdiny v pravém slova smylu, neboť jeho odhodlanost, nebojácnost a spousta dalších kladných vlastností z něj vyzařují takřka na první pohled. Volně vlající plášť který za sebou táhne, nadpřirozené potvory a precizně namalovaný svět tvoří z tohoto dílka jedinečnou arkádu.

Příběh prakticky nic neotřelého nenabízí – záchranu ženy v nesnázích jsme zde měli již v několika různých provedeních a ani toto nebude vynikat přehnanou originalitou. Do hry jste doslova vrženi a rovnou zamíříte k vědmě, která vám prozradí něco málo o tom, jak dívku oZhaard and The Crystalsvobodit. Princip je vpravdě jednoduchý – pouze postačí sesbírat v každém levelu modré krystaly a zamířit k exitu. Poté, co však první z drahých kamenů zahlédnete na vysokém stožáru, na nějž se nejde dostat, bude vám jasné, že až tak jednoduché to nebude. Navíc se na hrací obrazovce začnou rojit podivně vypadající potvory s lebkou a dlouhým ocasem, který za sebou táhnou jako řetěz.

Tito jedinci však nejsou doslova vašimi nepřáteli, velice často totiž bude k dokončení levelu potřeba využít jejich schopností pro vyzvednutí drahokamu. Přesně mířeným skokem na hlavu nepřítele se jej přichytíte, přičemž následně vám jej bude dovoleno ovládat. Nečekejte však žádnou absolutní moc, ono má zvíře přecijen svou vlastní hlavu a dost často se může stát, že prostě nezamíří přesně k místu, kam byste si pZhaard and The Crystalřáli dostat. I přes to však jej lze alespoň částečně navést ke kýženému krystalu či proti některé ze zdí. Ptáte se proč zrovna proti zdi? To je totiž ten jediný způsob, kterak se můžete dlouhoocasé potvory zbavit – nemusíte se však bát, vám to nijak neublíží. Jediný způsob jak byste vy samotní mohli přijít o zdraví je buď pád z velké výšky, který vás může rovněž i na místě usmrtit, dále to může být špatně mířený skok na hlavu nepřítele či třeba špatné načasování chůze pod některou z železných koulí, které se v pravidelném intervalu snáší k zemi.

Také grfická stránka titulu podporuje jinak již takřka dokonalý fantasy nádech – navíc s zapnutým noise filtrem dostává hra ještě stylovější nádech, který je navíc umožněn umně vybranými zvky a hudbou. Výslednou hratelnost snad jen sráží zprvu poněkud obtížné ovládání a hratelnost která je všechno, než svižná. I přes to se však jedná o jasnou volbu pro všechny milovníky fantasy a arkád.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz