Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Život není krásný 5 – četnické humoresky

  12:00aktualizováno  12. srpna 11:44
Dnes vám přinášíme nový díl této zábavné a krvelačné adventury. Páté pokračování, které má stále vynikající hratelnost, si vás ihned získá. Už jen kvalitní dabing a zábava stojí za stáhnutí. Neváhejte, a pojďte se podívat, čím si hra získala nás…
60

Život není krásný 5: Četnické humoresky

Platforma: Freeware
Výrobce: North Crew

Stáhnout

 Život není krásný 5 Pokud patří do vašich nejoblíbenějších žánrů adventury, tak jste jistě na naší freeware scéně před „dávnými věky“ zahlédli název prvního dílu Život není krásný. Všechny čtyři předchozí díly měly vždy co do sebe. Sice průměrnou grafiku, ale setsakramentsky zajímavý příběh a zábavné mezihry. Po vyřešení prvních logických úkolů, jež zdolá i malé dítě, vás hra chytne a jen tak nepustí, i když se vám ze začátku příliš zamlouvat nebude. Četnické humoresky vás přikovají k monitoru nejen díky zajímavému scénáři, ale také díky kvalitnímu dabingu a krvelačnému nádechu celé hry. Tedy jak upozorňují autoři před spuštěním hry: Hra je plná násilí a sprostých slov. Pokud jste dítě, těhotná žena nebo trochu slabší povahy, tak se raději nepouštějte do hraní skvělé pařby Život není krásný 5 a nehrajte ji.

Život není krásný 5 Ale o co v pátém pokračování vůbec kráčí? Před dvěma lety byly spáchány dvě brutální vraždy. Bývalý vyšetřovatel bohužel zahynul při požáru policejní stanice, tudíž byly spáleny na popel všechny důkazy, avšak nyní byl případ znovu otevřen. Tuto záležitost dostal na krk detektiv Petr Olda (vy), ale aby nebyl na všechno sám, dostal dva spolupracovníky, byť bohužel jeden zemřel při přestřelce a druhý spáchal sebevraždu, takže je vše jen a jen na vás. Lidé věří, že se případ brzy vyřeší, neboť si pachatel za své činy zaslouží viset. Lidé věří, že vše vyřešíte co nejrychleji a po úspěšném uzavření případu na vás čeká povýšení a finanční odměna. Ovšem ani Olda není žádný svatoušek. Normální člověk by přece neprostřelil hlavu člověku, který pustil svůj trus na ulici. Ano, i k tomu při hře dojde.

Život není krásný 5 Na sprostá slova typu… (tady radši nezveřejňujeme, pozn. red.) budete narážet krok za krokem. Sem tam si užijete „černé“ legrace opravdu habaděj. Nejzábavnější, byť v reálném životě pěkně odporné, pro vás bude vyslýchání zadržených osob. Ono vyslýchání je jedna z takových meziher, při které musíte způsobit oběti co největší zranění, abyste z ní dostali informace, jež potřebujete, avšak padoucha nezabít, což se vám na první pokus jen tak nepovede. Určitě vás právě napadlo, jak onoho podezřelého donutit mluvit. Je to prosté: Odštípnout mu nehty, ustřelit prsty, sypat vajgl do očí, utrhnout či ustřelit ucho nebo utrhnout nos. Ještě jednou i já hru vřele NEdoporučuji slabším náturám, i když jde na druhou stranu jenom o několik blbých pixelů.

Život není krásný 5 Nyní přejdeme ke grafickému zpracování hry. Už na obrázcích je vidět jistá odfláknutost, čili grafika je dvěma slovy mírně nadprůměrná, byť na mrtvolách se autor pěkně vyřádil a onou červenou barvičkou opravdu nešetřil. Někoho by také mohla hra odradit kromě nějakých dalších nedostatků např. absence fullscreenu. Vše totiž běží v malém okénku s rozměry 800*600.

Zakončeme tedy dnešní recenzi o životu, který jak uvidíte doopravdy není krásný. Nakonec byste ještě mohli mít radost z tlačítek Save a Load a z vynikajícího dabingu, jenž vás také ohromí. Poslouchat můžete až 7 pohodových skladeb a na zvuky narazíte také. Za 11MB, co víc si přát? Já už vás tedy jen mohu navnadit ke stáhnutí, protože to co vám dnes přinášíme opravdu stojí za povšimnutí. I přeš gramatické chyby v textech, jež jistě většinu nezajímají, jde o velmi hratelný titul, který by ve vašem adresáři se jménem „Freeware hry“ neměl za žádnou cenu chybět!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 163 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz