Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zombie Smashers X - krvavá bitka

  12:00aktualizováno  1. ledna 3:06
Zemi zachvátila invaze nesympatických krvavých zombíků. Naštěstí ale existuje hrdina, který se nebojí všem těmto postavit a pokusit se je do jednoho vyzabíjet. Pomáhat mu k tomu budou lehké RPG prvky a několik dalších drobností.
80

Zombie Smasher X

Platforma: Freeware
Výrobce: SkaSoftware

Stáhnout

Zimbie Smasher X Zombie Smasher X je původně shareware titul, který se rozhodli autoři vypustit bez nároku na nějaký další honorář, což vám předkládáme jako takový opožděný Novoroční dárek, který si vychutnají především ti, kdo razí názor spíše bezmyšlenkovitých her. Milovníci logických a adventurních her by měli raději dát velice rychle ruce pryč, což platí i pro ty s poněkud slabším žaludkem. Ač pouze v jednoduše kreslené formě, přesto se budete většinu herního času dívat na obrazovku zastříkanou krví.

Hned na úvod je třeba autory trochu pokárat za víceméně nevýraznou dějovou linii, která mohla být podstatně zajímavější, Zombie Smasher X což by přidalo i výsledné atmosféře, která je takto opravdu chabá. Co byste taky čekali od frenetické mlátičky, kde krev stříká v hektolitrech. A tak se vžíváte do role tuctového chlapíka, jehož silou je ovšem bravurní zvládání bojových umění, což hodlá použít proti zástupu zcela tupých zombíků. Z jejich očí pak lze snadno vyčíst, oč zde v následujících minutách půjde a tak je třeba se bránit jejich ustavičným útokům.

Hra samotná je pak rozdělena do několika obrazovek, přičemž z jedné se vždy dostanete až ve chvíli, kdy ji vyčistíte od všech krvelačných nepřátel. To se děje za pomocí úderů rukou a nohou doprovázené skoky, což vše řídíte pouhou trojicí kláves. S narůstajícím počtem nepřátel vzrůstá i jejich inteligence, což se projevuje třeba tím, že si s sebou přináší předměty, s nimiž prvně jen nechápavě mrskají, později je umí třeba i zvednou a efeZimbie Smasher X ktivně použít ve váš neprospěch. Tento fakt pak znamená také impuls pro vás. Ve chvíli, kdy jim totiž nějaký podobný objekt upadne z rukou, můžete jej stejně dobře zvednou i vy a takové akce s železným klíčem či tyčkou jsou podstatně účinnější než v případě boje pouhýma holýma rukama. Navíc autoři do hry zakomponovali i lehké RPG prvky, které vyplývají ze sbírání mincí z mrtvých těl, které po malých částkách navyšují účet s dolary, které je možno vždy na křižovatce po dokončení série obrazovek utratit a to především za nové komba, schopnosti, stejně jako potřebnou injekci zdraví. Výběr je zcela na vás.

Grafická stránka Zombie Smasher X je třeba víceméně pochválit. Zombie jsou příjemně variabilní, škoda jen onoho sterilního prostředí, které se prakticky za celou dobu nezmění. Kdyby totiž bylo možno bojovat i jinde než na prakticky pořád stejně vypadajících šedých či travnatých prostranstvích, bylo by to každopádně zajímavější a trvalejší. I tak je ale tato hříčka příjemným překvapením, který doporučuji vyzkoušet.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz