Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zombpocalypse – léčit infekci kulku po kulce

aktualizováno 
Po delší době přichází arkáda, která se nebojí přinést zombies, nářezovou grafiku a dokonce ani větší počet levelů. Splní očekávání na kvalitní klišé narvanou akci? Nebo půjde o další zásah vedle?
70

Zombpocalypse

Platforma: Freeware
Výrobce: Inland Studios

  • Grafická podoba
  • Lokace
  • Otřesná optimalizace
  • HW náročnost
  • Bullet-time pohybování

Stáhnout

zombpocalypse_01

zombpocalypse_01Pokud komerční střílečky využívají jako nehynoucího nepřítele nacisty, pak freeware akce se spokojí s politicky korektnějšími nemrtvými. Další episodu z potencionální světové zombie apokalypsy má na svědomí ambiciózní tým Inland Studios. Jedná se primárně o arena survival, čili typ arkády, ve které musíte co nejdéle vydržet nápor nepřátel a tak získat nejvyšší skóre. Podle nepříliš propracovaného příběhu je vaše postava civilisty vysazena pouze s mačetou do jedné z několika lokací, s cílem tyto vyčistit, což už z principu hry samozřejmě nejde, protože nemrtvých je nekonečný počet. Ale nešť.  

A čím se tedy bude čistit? Zombies můžete kosit klasikou žánru – puška, plamenomet, raketomet atd. Pokud jste za posledních dvacet let hráli alespoň jednu střílečku, pak vás specifika zbraní zřejmě nepřekvapí, snad s jedinou výjimkou. Skoro bych se totiž odvážil říct, že nejlepší zbraní hry je základní mačeta – na co plýtvat municí a vystřílet půl zásobníku do jednoho nemrtvého, když ho můžete jedním máchnutím zredukovat na krvavou kaši...

zombpocalypse_02Potud by se skoro mohlo zdát, že Zombpocalypse se bude řadit mezi letošní perly žánru, alespoň co do freeware. Teoreticky má koulervoucí kabátek, svěračoidní gameplay a i ta hudba vám trochu zvýší adrenalin. Jak můžete vidět na okolních obrázcích, statické screenshoty vypadají skutečně lahodně. Nicméně, s jejich motorickými funkcemi to už je notně horší.

Zaprvé, z nějakého důvodu je hra hrozně pomalá. Váš panáček se otáčí s grácií velryby nadopované váliem a podle běhu evidentně utekl z Jedličkova ústavu. A nejen on. Prakticky každá postava se hýbe jako by poskakovala po šestinovou gravitací ovládaném povrchu Měsíce. Je to tak extrémní, že jsem si poprvé po spuštění myslel, že mám aktivovaný bullet-time.

zombpocalypse_03Je možné, že s “bullet-time-gameplayem“ má souvislost i druhý velký problém, a to zabugovanost/hardwarová náročnost. Třikrát jsem se pokusil hru spustit na třech rozdílných počítačích, než jsem konečně uspěl na čtvrtém. Ačkoliv se občas v diskuzi pod recenzí objeví štkaní lidí, kterým ta či ona hra nejde spustit, troufám si tvrdit, že Zombpocalypse je v tomto ohledu extrém. Co mi přijde opravdu zrůdné, jsou optimální hardwarové nároky, které se podle doporučení autorů pohybují kolem Dual Core 2+ GHz...! Inlandi evidentně zařadili mezi sprostá slova i pojem optimalizace.

Je tu šance, že hra někomu poběží lépe (viz. podobný problém u 8-bit Killeru), nicméně po pokusu rozpohybovat ji na čtyřech počítačích cítím, že jsem pro účely recenze udělal zadost.

Sečteno podtrženo mohla být Zombpocalypse velmi slibnou akcí, ale ve finále evidentně naprosto selhal betatest. Hratelnost upadá nejen kvůli tomuto, ale také kvůli nulovému příběhu a cíli – dopsat pár dialogů a nakreslit v Photoshopu několik novinových článků o apokalypse, to by autory už nezabilo. Navzdory tomu je nutné ocenit grafický kabátek a atmosféru. Nicméně pokud si chcete dobře zahrát, je mezi freeware dost jiných anti-zombie akcí.
Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Grafton Recruitment Praha
SKLADNÍK, až 30 000 Kč/měs.

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 25 000 - 30 000 KčNajdete na iDNES.cz