Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ZombyDude's REVENGE!! - nemrtví ožívají

  12:00aktualizováno  15. ledna 11:42
Zombydude je tak trochu zajímavý chlapík, vybavený moderními zbraněmi, s nimiž se postaví zástupu nemrtvých nepřátel v této frenetické akce. Bez vaší pomoci to všem v žádném případě nezvládne ...
70

ZombyDude's REVENGE!!

Platforma: Freeware
Výrobce: markno2

Stáhnout

Zombys DudeHlavní hrdina dnešní arkádovky by se prototypem nebojácnosti, neporazitelnosti nejspíše nestal a to rozhodně ne proto, že na své cestě vyřeší méně závažné úkoly. Ač se jedná o posuzování značně povrchní, trnem v oku řady milovníků fantasy s hrdiny v koženém oblečením a s tělem oplácanými svalovinou se prostě rovnat nemůže. Zombydude zkrátka a dobře na první pohled vypadá tak trochu buranovsky, neomaleně a na krk byste mu svěřili cokoliv jen ne záchranu světa před invazí zombíků – a paradoxně právě tento úkol zvládá se sympatickou lehkostí, kterou si zkrátka a dobře zamilujete.

Abych byla přesná, zamilujete si spíše styl, s nímž protivníky likviduje, v tomto případě tedy samotnou hratelnost, kterou se autorům podařilo příjemně vyladit, což Zombys Dudeze ZombyDude's REVENGE!! činí zajímavou akční arkádovku, nevymykající se nijak zásadně zažitým konvencím. A tak na vás čeká herní zážitek stavějící na dvou základních akcí, z níž první je hopsání přes nastražené propasti, druhým zase zabíjení nepřátel, což bude asi nejčastější.

Co až tak nepotěší je intenzita dotírajících nemrtvých. Ta je totiž zpočátku možná až přemrštěně velká, což by mohlo některé začátečníky lehce odradit. Navíc začne v nadcházejících minutách stále gradovat a gradovat a tak se může velice snadno stát, že budete umírat nezdravě často. Aby se nejednalo o situaci až tak závažnou vybavili vás autoři několika bušícími srdci a teprve poté, co ztratíte všechny, umíráte. Srdce lze naštěstí doplňovat z těch zabitých zombíků, po nichž zůstávají orgány ležet volně na silnici. Další důvod proč se smrti neobávat je nepřítomnost životů Zombys Dudea tak budete moci hru restartovat od posledního levelu stále dokola a dokola kdykoliv umřete, za což je třeba autorům alespoň symbolicky zatleskat. Alespoň pro mě osobně se totiž jedná o jeden z nejvíce frustrujících záležitostí u podobných her vůbec.

Tak na půl cesty zůstali tvůrci při zamýšlené variabilitě. Na jednu stranu se okolí neustále obměňuje, i přes to se budete stále dokola setkávat s důvěrně známými prvky, což jim tak trochu podráží nohy. Vylepšit se jim reputaci bohužel nepodařilo ani zbraňovým arzenálem obsahujícím pouhé čtyři kousky, z nichž jeden jediný je s neomezeným zásobníkem, do ostatních musíte neúnavně sbírat projektily ze země.

I přes to je ale třeba ZombyDude's REVENGE!! doporučit. O dokonalou zábavu se rozhodně nejedná, na několik příjemných chvil vám bezpečně vystačí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...



Najdete na iDNES.cz