Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zooble - novodobý hasič

  12:00aktualizováno  9. srpna 11:45
Máte již pokrk klasických hopsaček podle důvěrně známého a zaběhnutého konceptu? Pak by se vám mohla zalíbit originální hra Zooble, kde se zhostíme role takového mladého hasiče, který to s vodou opravdu umí.
70

Zooble

Platforma: Freeware
Výrobce: Experimental Gameplay

Stáhnout

Super RumblePředstavovat zahraniční sdružení Experimental Gameplay by bylo pro alespoň občasné hráče freewarových her doslova příslovečným nošením dříví do lesa. Pokud byste totiž sestavili seznam originálních her poslední doby, minimálně polovina by měla v hlavičce autor zaznamenané právě Experimental gameplay. Také Zooble spadá mezi podobné projekty a ačkoliv se na první pohled tváří jakožto průměrný počin, jistou dávku originality prostě nezapře.

Hrdinou této jednoduché arkády je takový novodobý hasič-amatér. Místo zachraňování lidských životů si libuje v prozkoumávání viSuper Rumblertuálního světa – samozřejmě se svou věrnou kamarádkou hasičskou hadicí, připojenou na nejbližší hydrant, v ruce. A nutno podotknout, že jen díky ní dokáže v přichystaném světě přežít déle než jen několik málo sekund.

A to přesto, že prakticky žádní živí nepřátelé se nepohybují. Ještě než si stihnete oddechnout je nutné vstřebat další věc. Náš hrdina totiž nebyl vybaven zvlášť dobrými pohybovými schopnostmi a tak i malé mezery mezi plošinkami, které by jiný arkádový hrdina přeskočil zcela hravě, on nezvládá. A právě v tento moment přichází ke slovu věrná to přítelkyně, na povel stříkající proud vody (současný kapacitní stav můžete sledovat v pravém horním rohu – naštěstí se ale hodně rychle doplňuje).

Jedinými překážkami na vaší pouti se tak stanou obrovské kameny, s nimiž vaše maličkost příliš nenadělá, proud vody však dokáže opravdové divy. Ten totiž můžete jednoduše myší zamířit a kamen tak přemíSuper Rumblestit dál či rovnou nechat spadnout do některé z děr. Hlavní funkce ale spočívá v pohybech hlavní postavy. Stačí pouze namířit proud vody do země v určité vzdálenosti od vás a bez ustání držet tlačítko myši. Náš hrdina se okamžitě vznese do vzduchu a uděláte-li to zvlášť zručně, budete se také pohybovat směrem kupředu, čímž snadno překonáte nastražené překážky. Podobný styl pohybu je pak na freeware scéně lehce netypický, tudíž bude vyžadovat o kapku více tréninku – vzdáleně pak lze tuto formu přirovnat ke skoku o tyči.

Sečteno a podtrženo výsledný dojem ze hry snad sráží pouze lehce nadprůměrné zpracování, které mohlo být rozhodně detailnější a příjemně zpracovanější. I přes to je Zooble důstojným zástupcem pomyslné skupiny Experimental Gameplay, z které prakticky každý kousek stojí za vyzkoušení.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

15 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...Najdete na iDNES.cz