Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ZossoBowl – zničte ty vysmáté kuželky

  12:00aktualizováno  3:35
Skoro tři dny jsem hrál jednu hru, než jsem se dozvěděl, že ji už recenzuje někdo jiný. A tak jsem sáhnul po něčem jiném. Po něčem HODNĚ jiném. Když máte vztek, potřebujete si oddechnout nebo se chcete zabavit, pro tyto případy vám poslouží náš server. Je libo chechtající se kuželky?

ZossoBowl

Platforma: Freeware
Výrobce: Luminar WebDivision

Stáhnout

ZossoBowlV dnešní době je hráč náročný, pokud má hra 16 barev, asi po ní nesáhne ani majitel něčeho tak archaického, jako je 486-ka. Pravá hra musí mít dobrou grafiku, nejlépe 3D renderovanou a když to ne, tak aspoň 3D sprity, musí v ní být zvuky, které zaujmou, buď precizní nebo totálně ujeté. Jo a ještě něco by měla být… Měla by být FREE. Nemusíte se ničeho bát, dnešní hra to vše má. Otázkou je, zda stojí za to, aby s ní někdo ztrácel čas. Pokud vám nevadí fakt, že místo kuželek budete srážet postavičky, které se imbecilně usmívají, přitrouble skřehotají a pokud je nesestřelíte, tak vám ještě chvíli cloní ve výhledu, pak je to hra ušitá jako pro vás. Ze začátku jsem váhal. Odehrál jsem jedno kolo, pak dvě. V duchu jsem si mumlal cosi o tom, že nic takového nemůžu zveřejnit. Jenže když jsem hrál třetí kolo, pochopil konečně pravidla hry a pak sestřelil žvatlající kuželku, začalo mě to bavit. Pravda, padlo pár silnějších slov, ale pak jsem se začal soustředit, neplýtval silami a místo používání výrazů, které jsou nepřetisknutelné (holt jsem jen člověk), jsem prostě jen hrál. Netrvalo to zas tak dlouho a začalo mě to fakticky bavit. A tak to máte se vším, z dálky se může věc jevit jako nepodstatná, jež si nezaslouží naše povšimnutí, ale pak přijdete blíž a spatříte něco, co se vám vryje do paměti. Zanechme ale čínských filozofií z amerických béčkových seriálů a povězme si něco o hře.

ZossoBowlAsi každý někdy viděl hru Space Invaders. Jedná se o jednu z nejstarších legend a jednu z nejstarších počítačových her vůbec (sestřelujete raketkou mimozemšťany, kteří se k vám pomalu přibližují). Dnešní hra je jí trochu podobná, ale přináší nám důležitý prvek – třetí dimenzi. V praxi to vypadá tak, že místo pušky svíráte v ruce ovládané myší a mezerníkem bowlingovou kouli. Váš úkol je jediný a během celé hry se nemění – vystřílet kuželky vzadu. To samotné by ale asi na hru nepostačovalo, a tak po okrajích střídavě pobíhají kuželáci a snaží se uniknout vaší kouli… ehm… bowlingové… Pokud se jim to povede a vy je nesestřelíte dřív, přibude v řadě kuželek, které máte vystřílet, jedna navíc. Při špatném míření během hry se vám pak koule může zakutálet mimo hrací plochu a to znamená menší časovou ztrátu a nemožnost po tuto dobu střílet. Až vše zlikvidujete a to je cílem vašeho snažení, postupujete do dalšího levelu. Další veličinou důležitou při hraní je čas. Do začátku dostanete 120 sekund, ale podle toho, jak jste dobří, vám po skončení každého kola dost sekund přibude, takže čas není nijak svazující, nicméně dřív či později se stane, že hodnota vašeho zbývajícího času klesne na úroveň 0 a tím pádem hra končí.

ZossoBowlHra spatřila světlo světa léta páně roku 2000 a stalo se tak v Německu. Nebýt ikonky a oznámení autorů, že hra vznikla ve Flashi, asi bych to vůbec nezaregistroval. Hře to na ničem neubírá. Pokud máte v oblibě hry, kde si sami dokazujete, jak moc se lze ještě zlepšit (Moorhuhn, závody na čas, atd.), pak by zrovna toto mohla být ta pravá hra pro vás. A mezi námi, po pár hodinách hraní se zlepšíte opravdu dost. Zmíním ještě ikonku porovnávání výsledků na internetu. Bohužel jsem ji nemohl zcela otestovat, neb v době psaní recenze (09.10.2001 – 23:33) nemám možnost připojení k netu. Takže konečný verdikt je vcelku jasný, když pominu infantilní grafiku, jedná se o jednoduchou ale zábavnou hru. Nic víc, nic míň, ale chcete snad něco VÍC???

P.S. Pravým tlačítkem na myši lze přepnout zbraň a občas prolétávajícího Zosso kuželáka s křídly pokropit menší dávkou (mezerníkem), dostanete za to nějaké body navíc.

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz