Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ZPRacer - provětrejte vznášedlo!

  12:00aktualizováno  1. března 3:06
Také si už od malička přejete pořádné vznášedlo a stále ho ne a ne sehnat? Pokud byste se rádi projeli alespoň ve vznášedle virtuálním, měli byste teď zbystřit svou pozornost, protože hra ZPRacer vám právě tohle umožní.

ZPRacer

Platforma: Freeware
Výrobce: ZPPZ

Stáhnout

ZPRacerMyslím, že se mnou budete souhlasit, že žánr závodních her patří mezi hráči k těm nejoblíbenějším. A právě do této kategorie spadá i povedená freewarovka ZPRacer. Pokud se tedy i vy řadíte do početné skupiny příznivců závodních simulátorů, čtěte dál.

Jak jste už asi postřehli z okolních obrázků ze hry, tentokrát pod otěže svých dovedností nedostanete nic menšího, než futuristicky vypadající vznášedlo. Hned zezačátku však přijde jedno nepříjemné překvapení. Na trati totiž zůstanete zcela osamoceni, bez možnosti předhánět soupeře, vytlačovat je z trati a bůhví co všechno by se s nimi ještě dalo dělat. Absenci počítačem řízených protivníků dokonce nenahrazuje ani možnost zahrát si po síti s kamarádem, neboť i na tuto formu hry se poněkud zapomnělo. Jediné, s čím budete moci soupeřit, tak zůstává váš nejlepší čas. Asi si říkáte, že pro hru podobného ražení to je dosti závažný nedostatek a jistě máte pravdu, přesto je ale ZPRacer kvalitní hrou, u které se dobře pobavíte.

ZPRacerCo vás zaujme hned na první pohled, to je rozhodně velmi povedené grafické zpracování. Tratě ve hře nejsou pevně definovány, místo toho budete vrženi do opravdu rozlehlé krajiny, kde máte prakticky úplnou volnost. Ještě než se skutečně pustíte do hry, určitě strávíte dost času pouhým prolétáváním krajinou sem a tam a kocháním se některými zvlášť povedenými scenériemi. Až vás to konečně omrzí, můžete se pokusit o vytvoření nějakého nového rekordu. Jak už bylo řečeno, tratě nejsou pevně vymezeny, jediné co musíte udělat, je projet všemi brankami, které se před vámi budou postupně objevovat. Ačkoliv přímo s hrou jsou distribuovány pouze dvě tratě, na homepage ZPRacera jich najdete ke stažení mnoho dalších a pokud budete mít chuť, můžete se pokusit vytvořit i nějakou vlastní trať. Celou vaši jízdu si můžete také nahrát, a pak si ji kdykoliv pustit znovu a sledovat, v kterých místech jste dělali chyby apod. Přitom si můžete kdykoliv zvolit mezi několika možnostmi jak celý let sledovat. Vybírat můžete mezi pohledem z kokpitu, kamerou sledující vznášedlo zezadu, dvěma typy statických kamer simulujících televizní přenos a konečně tzv. „volným“ pohledem.

ZPRacerPoněkud netradiční je způsob ovládání vznášedla. K jeho pilotování je totiž zapotřebí myš, pomocí které budete určovat jak rychlost letu, tak i směr. Vznášedlo přitom na každý pohyb reaguje poměrně citlivě, takže možná chvíli potrvá, než si na tento způsob ovládání zvyknete. Pokud byste se snad při prozkoumávání terénu někde zasekli, můžete ještě využít šipku dozadu, která zde funguje jako brzda i zpátečka.

A co říci závěrem? Snad jen že, i přes výše zmiňovanou absenci jakýchkoliv soupeřů, je ZPRacer rozhodně hoden vaší pozornosti. A kdo ví, třeba se v některé novější verzi hry setkáme i s těmi protivníky.Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz