Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ZZ-Darts - šipkové šílenství

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 3:34
Šipky patří k nejoblíbenějším hospodským a barovým hrám, snad jen kulečník a výherní automaty se mohou měřit s jejich celkovou popularitou. Nejjednodušší způsob, jak si zahrát šipky, vám dnes představíme a vězte, že tata počítačová simulace není vůbec špatná.
40

ZZ Darts

Platforma: Freeware
Výrobce: ZOO Zone

Stáhnout

ZZ Darts

Historie vzniku šipek je dost nejasná. Dnes již těžko můžeme zjistit, kdy se hra objevila poprvé, jisté však je, že největšího rozmachu dosáhla v Anglii. Odtud se pak v období kolonizace rozšířily šipky po téměř celém světě. V současnosti již šipky dosáhly takového rozmachu, že vybavení k jejich provozování můžeme zakoupit téměř v každém obchodě se sportovním zbožím. Stejně tak pokud si chceme zahrát šipky jen občas a nechceme si kupovat vlastní výbavu, možností, jak si šipky zahrát, je hned několik. Tím nejjednodušším způsobem je určitě možnost simulace hry šipky. K tomu nám dozajista postačí jakkoliv průměrně vybavený počítač a hra může začít.

Pakliže nemáte po ruce nikoho, s kým byste si tuto hru mohli zahrát, nezoufejte, nic není ztraceno. V ZZ-Darts si totiž můžete zvolit mezi třemi předpřipravenými profily počítačových protivníků a sice v různých výkonnostních třídách. Od nejlehčího ve verzi Easy, jehož prohra by měla být předem jistá, přes verzi Normal, která dá v těžkých začátcích opravdu zabrat, po verzi Hard, jejíž zdolání vám určitě způsobí nemalé potíže.

ZZ Darts

Grafické ztvárnění této hry v žádném případě neoslní, ale naštěstí také nezklame. Z celkově průměrného zpracování vyniká snad jen možnost přizpůsobit si vzhled možnostem výkonu svého počítače. S rychlostí by tak neměl být problém ani u počítačů s nižší konfigurací, než na jakou jsme v této době zvyklí. Můžete si vybrat mezi dvěma typy terče - dřevěným a umělohmotným. Rozdíly jsou však pouze vizuální, žádné jiné změny jsem nezaznamenal. Samotný terč je přitom umístěn na dřevěné stěně a přímo pod terčem a v jeho blízkém okolí je, stejně jako v reálu, ochranný kobereček, zabraňující poškození interiéru.

Pokud jste si doposud lámali hlavu, jak že bude přenesen do počítačového zpracování systém míření a následné střely, přestaňte. Vše je totiž vyřešeno takřka dokonale a nikdo by neměl být zklamán. Po pomyslných kružnicích až oválech totiž neustále běhá kolečko, které obíhá vámi vybraný bod. Pokud pohnete myší a tím pádem i terčem, kam chcete zamířit, kolečko, které ve vzdálenosti několik centimetrů obíhá určené místo, změní svůj směr a svoji stálost. Po chvíli, čím déle zaměřujete, se jeho pohyb ustálí do stejných sfér a vy v ten pravý okamžik můžete vystřelit na terč. Pakliže jste mířili dobře, výhra v podobě bullseye (střed terče a tedy nejvyšší možný počet bodů) vás nemůže minout.

ZZ Darts

Hra šipky se vyznačuje poměrně velkou skupinou hraných variací. Ve hře ZZ-Darts si můžeme zvolit ze dvou z nich. A to sice 501 a 1001. Cílem hráče pak je, aby se co nejdříve dostal k hodnotě nula (trefené číslo se odečte od současného bodového zůstatku). Je zde však ještě jeden zádrhel, pokud má kupříkladu hráč bodový zůstatek 10 a trefí číslo 15, poslední hody se ruší a zůstává stále u čísla 10, do mínusu se totiž jít nesmí. K úspěšnému dokončení hry tak musí trefit buď číslo 10, případně menší a snížit tak svůj bodový zisk směrem k nule.

ZZ-Darts určitě nebude patřit k hrám, které budete hrát dlouhé hodiny. To ostatně není ani jejím cílem, hra byla vytvořena pouze z důvodu krátkodobého odreagování a přenesení myšlenek do jiného spektra. A tuto myšlenku plní hra dokonale.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 30 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz