Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zzzz-Zzzz-Zzzz vás provede říší snů

  15:00aktualizováno  15:00
Hra odehrávající se ve fantaskním světě snů, ve které je hlavním cílem probudit se, to je Zzzz-Zzzz-Zzzz, která kromě originální hratelnosti a otevřeného světa přináší také více než dvouhodinovou herní dobu.
90

Zzzz-Zzzz-Zzzz

Platforma: Freeware
Výrobce: Digital Sinthe.Sis

  • dlouhá herní doba
  • každá úroveň je originální
  • zajímavý příběh a psychologický přesah
  • otevřený herní svět
  • není možnost uložení hry

Stáhnout

Zzzz-Zzzz-Zzzz | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Zzzz-Zzzz-Zzzz

Rozsáhlá a inteligentní arkáda Zzzz-Zzzz-Zzzz by nejspíše vyhrála první místo v soutěži o nejpodivnější herní název. To ale nic nemění na tom, že tato archaicky vypadající hra kombinuje několik herních žánrů, nabízí originální zábavu po více jak dvě hodiny času a vypráví jeden z nejzamotanějších psychologických příběhů. Pro ty, kdo hledají inteligentní požitek je hra přímo stvořená.

Zzzz-Zzzz-Zzzz

Zzzz-Zzzz-Zzzz, takovéto je komixové vyjádření zvuku, který vydává osoba tvrdě spící a s největší pravděpodobností snící. Všem se nám totiž zdají sny. V takzvané REM fázi spánku naše fantazie pracuje naplno. Jen je otázkou, zda-li si své snění budeme pamatovat i po probuzení. Hra nás staví do role spáče, který si uvědomuje, že sní. Má totiž takzvané lucidní snění. A díky tomu nám může vyprávět příběh svých snů a podělit se o své prožitky v nekonečném světě snílka. Jen bohužel neví, jestli někdy bude schopný se probudit, nebo zůstane v této prázdnotě navždy.

Zzzz-Zzzz-Zzzz

Hráč má za úkol hlavní postavu probudit, to je vše. Jenže jak se probudit, když vaše obrazotvornost neustále vytváří další a další překážky, dveře, místnosti a pláně? Je potřeba hrát si, hledat a procházet všechnu tu neexistující krajinu snů.

Zzzz-Zzzz-Zzzz

Zzzz-Zzzz-Zzzz kombinuje arkádové prvky s nutností prozkoumávat jednotlivé úrovně, které se liší jak svou hratelností, tak i svým grafickým zpracováním. Jednou hráč uniká před šířící se a rychle se pohybující smrtící stěnou, podruhé sestupuje z mraků, potřetí střílí pomalé zombie, počtvrté je duchem a hledá svoje tělo a takovýchto situací autoři připravili desítky.

Zzzz-Zzzz-Zzzz

Každý sen, do kterého postava vstupuje obsahuje originální nápad a vlastní, neopakovatelnou atmosféru. Vše toto dohromady tvoří překvapivě konzistentní celek při jehož hraní se nebudete ani minutu nudit.

Zzzz-Zzzz-Zzzz

Zajímavou vlastností je, že hra svého hráče nijak nelimituje ohledně toho, kam mu dovolí jít a kam ne. Z každého snu je vícero východisek a titul tak předkládá na tento žánr až překvapivě otevřený herní svět. Je až s podivem, že takto koncipovaná, složitá hra svému hráči vydrží klidně i na dvě, tři hodiny čistého herního času.

Ačkoliv na první pohled nemusí Zzzz-Zzzz-Zzzz vypadat vábně a neznalý si může odnést dojem, že se jedná o další nevýraznou arkádu, opak je pravdou. Jedná se o mimořádně zajímavou a originální zábavu pro hráče s otevřenou myslí a osobně si myslím, že i o nejlepší plošinovku poslední doby. Jen je třeba dát jí šanci a ponořit se do jejího světa snů.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Další z rubriky

V děsivě obtížné The Dark Lab vám stokrát upadne hlava

The Dark Lab

Máte rádi obtížné hry? Nevadí vám a naopak oceníte, když je akce náročná a vyžaduje kočičí smysly, dokonalé reflexy a...

Writer's Block je úžasný příběh o zničující závisti

Writer’s Block

Pro spisovatele je nejhorší, když nemůže psát. Hlavní hrdina této krásné adventury je přesvědčený, že má nepřekonatelný...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...Najdete na iDNES.cz