Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Falling Shit - nepříliš voňavá arkáda

  12:00aktualizováno  13. května 9:59
Některé freeware hry jsou velmi originální. Jiné zase značně perverzní. Falling Shit od českého programátora Dobrovoda je obojí – podivnější a zároveň nechutnější arkádu si lze jen těžko představit…

Falling Shit

Platforma: Freeware
Výrobce: The Dobrovod

Stáhnout

Falling ShitNa Plných hrách již vyšlo několik her z dílny mladého programátora Dobrovoda – jako první to byla logická hra pro dva Třiškvorky, které brzy následovalo vylepšené a o řadu skinů obohacené pokračování Třiškvorky 2. Zatím nejzajímavější Dobrovodovou hrou pak určitě byla variace na Logika podle jedné malé a roztomilé skutečné verze této klasické hry – Mini Master Mind. Ani jedna z těchto her nebyla špatná, nejnovější Dobrovodem vydaný titul, který je z PH ke stažení exkluzivně s předstihem, perverzní a originální arkáda Falling Shit, je prakticky ve všech aspektech překonává.

Je to zvláštní, ale i tak jednoduchá hra, jakou Falling Shit bezesporu je, má příběh. Vypráví o čištiči suchých toalet (~ kadibudek), který zažil během na první pohled běžného pracovního dne dobrodružství. Ale – není dobrodružství jako dobrodružství a těžko se dá očekávat, že by s ním někdo dobrovolně či snad dokonce rád měnil. Totiž: náš čistič se tak, jako už mnohokrát, spouštěl v černém antiexkrementním oděvu po laně do obzvláště velké latríny. Falling ShitPráce mu šla pěkně od ruky, když se ale vrátil na místo, kde z lana seskočil, čekalo ho nepříjemné překvapení. Zapomněl na dveře pověsit cedulku "Mimo provoz" a zákazník, který jako první latrínu ráno navštívil, pochopitelně udiveně lano visící mu mezi nohama vytáhl nahoru. Chvíli poté dopadl první z exkrementů – a protože byl čistič od narození němý, nezbývalo mu, než začít padajícím hovnům uhýbat. Vydrží ale do večera?

Základ pro netradiční hru je položen – po přečtení předchozích řádků, které v podstatě tvoří výcuc z textového intra Falling Shitu, je hráč vhozen do z boku viděného temného prostředí suchého WC a okamžitě během několika vteřin se na něj zvrchu začne snášet jedno velké hnědé ee za druhým. Cílem je udržet se v čistotě, potažmo naživu. Do začátku hráč dostane tři životy a plnou stupnici "zdraví", které se tentokrát jmenuje případně: Hygiena. Za každý exkrement či moč, který/á protne dráhu sympatického hlavního hrdiny, ztratí část hygieny – a dospěje-li její hodnota k nule, odečte se i jeden život. Samozřejmostí je, že životy na nuleFalling Shit znamenají úplný konec hry, doprovázený dojemným popisem posledních čističových okamžiků. Naopak za úspěšně "vyhnutý" exkrement, tedy ten, který hráče nezasáhne a rozplyne se na podlaze, se přičtou body do hodnocení (počet se zvyšuje s rostoucím levelem).

Hra je rozdělena do úrovní, kterých by celkem mělo být asi 500 (čistá hrací doba je odhadována na něco okolo šesti hodin, ale dohrát Falling Shit by vzhledem k plynule rychle rostoucí obtížnosti nemělo být možné – alespoň pro lidské bytosti), jednotlivé levely jsou omezeny časem, který ubíhá v dalším okénku na horní liště. Platí, že s každou úrovní se exkrementy zrychlují, je jich více a klesá počet padajících toaletních papírů. Á propos – toaletní papíry. To je jedna z mála záchran, kterých může hráč využít – podaří-li se mu sebrat toaletní papír, může jeho použitím zrušit negativní efekt zásahu tuhým i tekutým tělním odpadem. Navíc za každých 10 000 bodů se přidá celý jeden drahocenný život.

Falling ShitGrafické zpracování Falling Shitu je roztomilé, ale možná trochu chudé. Těžko chtít od tak jednoduché hry více, ale koukat se na stále stejné, byť roztomile nakreslené, objekty brzy omrzí. Hra běží v rozlišení 640x480, a to v okně. Hudba je pěkná – ale opět trpí svou krátkostí. Neustále se opakující smyčka dokáže lézt pořádně na nervy, a tak je dobře, že se dá vypnout. Potěší i jednoduché, ale realistické zvukové efekty.

Celkově je Falling Shit zatím nejlepší Dobrovodovou hrou. Je hratelný, originální, vtipný, na někoho možná až příliš perverzní, ale to už si musí rozhodnout každý sám.


Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...Najdete na iDNES.cz