Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Light Warrior - světelný bojovník

  12:00aktualizováno  12:03
Vadí vám denní světlo? Milujete tmu a noční klid? Jestliže ano, mohl by vás Ligt Warrior zaujmout. Pokud budete dostatečně rychlí a hbití, můžete si tmu tmoucí udělat za několik málo okamžiků.
50

Light Warrior

Platforma: Freeware
Výrobce: Jetro Luaha

Stáhnout

Light WarriorFinský autor Jotro Lauha vstupuje znovu na herní scénu. Po jeho předchozích počinech Tokkobot DX a podařené hopsačce Pogo Sticker přichází, jak už název napovídá, s o něco akčnějším kouskem.

Light Warrior originalitou od předchozích dvou her Lauhy příliš neoplývá. Ba naopak. Jedná se o klasickou střílečku, kde vám k ovládání postačí pouze myš, která funguje jako zaměřovač. S jeho pomocí musíte sestřelovat všemožné světelné objekty jako jsou lampy, žárovky, svítící okna, svíčky, ale třeba i zářící nápisy. Nejste nijak omezeni časem, ale obraz se nemilosrdně posouvá z levé strany na pravou předem danou rychlostí, takže pokud vám nějaká lampa pláchne z vašeho výhledu, už s tím Light Warrior nebudete schopni nic udělat. Před každým levelem se dozvíte kritéria, která budete nuceni splnit pro úspěšný postup dále. Jedná se buď o sestřelení určitého počtu svítících objektů, dosažení dané přesnosti střelby nebo kombinace obou těchto kritérií. Váš zásobník není bezedný, takže po vystřelení všech osmi ran musíte chvíli nabíjet, což se může při vyšší rychlosti posouvání obrazovky rovnat citelné ztrátě několika potřebných bodíků. Ztěžovat úlohu vám bude také narůstající rychlost a tedy méně času pro přesné zamíření.

Grafika Light Warriora je neslaná nemastná, ale plní svůj účel. Kromě různých lamp a jiných svítících objektů, které se při přesné trefě efektně roztříští, mnoho jiného k pokoukání nenabízí. Není však ani důvod. Light Warrior Hratelnost je zpočátku slušná, ale postupem času rapidně klesá, protože kromě několika nemnoho nových svítících cílů nenabízí vůbec nic jiného. Do dalších levelů vás tedy nepožene touha vidět něco nového, ale spíše jenom chuť vylepšit své skóre a pozhasínat pár dalších světel. Light Warriora si můžete zahrát jak ve zmenšeném okně, tak i v klasickém fullscreenu.

Jak již může napovídat poměrně malá velikost hry, jedná se o jednohubku, která vám ukrátí maximálně pár minut. Pokud máte chuť se na chvíli vybít a udělat na celé obrazovce tmu tmoucí, je Light Warrior tou pravou volbou. Jestliže byste ale raději dali přednost nějaké déletrvající zábavě, vyberte si radši jinou hru. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....



Najdete na iDNES.cz