Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čeští vývojáři na letošním Invexu

  12:00aktualizováno  10. září 2004 4:47
Před několika málo dny nám skončil největší tuzemský veletrh výpočetní a komunikační techniky Invex 2003. Stejně jako v předchozích letech i letos tu měli čeští amatérští vývojáři své místo.

Invex 2003Není tomu tak dávno, kdy jsme vás v našem Žurnálu informovali o týmech, které se budou prezentovat na letošním Invexu. Výčet to byl téměř dokonalý, protože všechny námi anoncované týmy se na brněnském výstavišti objevily a jejich prezentace se těšily poměrně velkému zájmu široké veřejnosti, ale nepředbíhejme a pojďme si vše probrat pěkně od začátku.

Všechny týmy stejně jako v předchozích letech využily nabídky sdružení ASK (Asociace středoškolských klubů), které přišlo s nabídkou možnosti umístění stánku na Invexu v prostorách Creative Hall za vcelku mrzký peníz, jenž se zcela jistě všem zúčastněným bezesporu vyplatil. Creative Hall se letos nacházela v pavilonu B, kde kromě ní nalezli své útočiště vystavovatelé a prodejci nejrůznějšího hardware, software, odborných knih a mnohých jiných zajímavých věcí.

Invex 2003Již stálicí co se Invexu týče je tým PUPworX, které můžete znát jako autory výborných závodů Trabi 2 nebo připravované on-line středověké strategie Monarchia. Ostatně tu, stejně jako loni, tady na brněnském výstavišti tento známý olomoucký tým prezentoval. Ohlasy na ni byly vesměs kladné, dokonce o ni projevilo zájem několik společností, z nichž asi nejznámější je největší český distributor počítačových her, firma Cenega.

Hned vedle nich se nacházel stánek serveru ČeskéHry.cz, na kterém jste mohli spatřit mě osobně :-) . Sice jsem v jednom kuse někam odbíhal, ale vedle toho jsme tam postupně pouštěli zajímavé prezentace nebo trailery z připravovaných her, které vyvíjejí týmy hostující pod Českými hrami, z nichž asi nejzajímavější byl StarShip Trooper od CyberGames. Tento cca 50 MB trailer na tuto hodně nadějně vypadající hru vám přineseme prostřednictvím žurnálu během několika málo dní, takže se těšte.

Invex 2003O pár metrů vedle Českých Her běžely dva počítací stroje týmu Flash Software, kteří tu prezentovali nedávno dokončenou logickou hru CrissCross 2. Zájem o ni byl rovněž obrovský, především u dívek a rodin s dětmi ;-). Pokud by vás hra zaujala natolik, byla k dispozici možnost si CD se hrou zakoupit za, podle mého názoru, bratru nekřesťanských 100 Kč, když vezmu v potaz, že si ji můžete zadarmo stáhnout...

Invex 2003Pokud byste si Creative Hall prošli celou, vedle mnoha jiných studentských projektů byste narazili na PodVlivem Software. Ti tu ve společnosti grafika Upíra prezentovali hned dvě hry – včera námi publikovanou a hodně chytlavou arkádu GLX a dlouho vyvíjený klon Pacmana obohacený o nové prvky jménem HamŇam. Čas od času také tento tým uspořádal pro návštěvníky Invexu, kteří zavítali Invex 2003k jejich stánku, soutěž ve hře GLX, kde každý zúčastněný měl za úkol proletět daný level za co nejmenší čas. Po nějaké době se výsledky sečetly a vyhlásili se vítězové, kteří získali hodnotné ceny (různá CD, DVD, trička aj.).

Novinky jako takové nebyly v oblasti freeware her na Invexu prezentovány žádné, osazenstvo týmů je také téměř totožné s tím loňským, přibyli pouze zmiňovaní PodVlivem Software + Upír, jinak vše zůstává při starém. Nicméně i přes to se domnívám, že pro všechny amatérské vývojáře je Invex zajímavá zkušenost, která jim pomůže navázat nové kontakty a trochu více se prezentovat širokému publiku, jež by se o jejich hrách nikdy nemělo šanci nic dozvědět. Celkově vzato byl letošní Ivnex povedený a těším se se všemi na shledanou opět za rok.

Autor:


Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Kulivočko - dojmy z dema

Kulivočko

Zahráli jsme si demo české adventury Kulivočko.

Dots and Boxes - dojmy z betaverze

Dots and boxes

Máte rádi logické hry? Tým Sosáci vydal betaverzi své hry, která vychází z populárního Othella nebo Reversi.

Nejlepší nezávislé hry roku 2010 - 1. část

2011

První část nabízí výběr nejlepších adventur, akčních her a arkád, které jste si v minulém roce mohli z Plných her...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz